Євросоюз не рекомендує відправляти в Україну військових інструкторів - ЗМІ

Дипломатична служба ЄС не рекомендує європейським державам надсилати військових інструкторів в Україну й закликала адаптувати військову тренувальну місію для потреб Києва. Про це повідомляє "Еспресо" з посиланням на Reuters та на матеріал німецького видання Welt am Sonntag.

Як зазначається, у листопаді 2022 року стартувала місія EUMAM, яка наразі підготувала близько 60 тис. українських військових у переважно Польщі та Німеччині. Її мають продовжити ще на два роки після того, як в листопаді закінчиться її мандат.

"Вкрай важливо тренувати солдатів ЗСУ на тому ж обладнанні, яке вони будуть використовувати пізніше в бою", – йдеться у звіті дипломатичної служби Євросоюзу.

Також там зазначено: міністри оборони країн ЄС обговорять цю тему наступного тижня.

У матеріалі йдеться, що у травні цього року Україна попросила ЄС провести деякі навчання на своїй території, однак деякі держави блоку вважають, що це може втягнути Євросоюз у війну. Вони також мають сумніви "щодо здатності Києва захищати тренувальні майданчики від російських атак, враховуючи його серйозну нестачу протиповітряної оборони".

Водночас в огляді ЄС акцентують: прохання Києва можна було б задовольнити відправленням деяких інструкторів EUMAM на українські тренувальні об'єкти "в дискретній формі", далеко від фронту, можливо, на заході держави. Хоча й наголошують, що блок не рекомендує їх відправляти.

"Дуже ймовірно, що військова присутність ЄС на українській землі буде сприйнята Росією як провокація. Той факт, що Росія може досягти будь-якої точки в Україні за допомогою своїх балістичних ракет і БПЛА, створює найвищий рівень загрози для військовослужбовців ЄС", - йдеться у звіті.

Однак у ЄС додають, що "за наявності необхідних політичних і оперативних умов розгортання військового персоналу ЄС на українській території є можливим".

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що представники Європейського союзу вперше обговорять питання відправлення військових інструкторів в Україну

Раніше  президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Франція створює широку коаліцію партнерів для відправлення інструкторів в Україну. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті