Європейський Союз не змінюватиме правил перетину кордону іноземцями з листопада

Європейський Союз (ЄС) відклав призначений на 10 листопада запуск змінених правил перетину кордону іноземцями, включно з українцями. Про це повідомила єврокомісарка із внутрішніх справ Ілва Йоганссон 11 жовтня, пише "Інтерфакс. Україна"

"Сподіваюся, ми зможемо розпочати якомога швидше (запуск змінених правил - ІФ-У), але поки що нових термінів немає. Це також залежить від правової оцінки, яку ми виконаємо, і ми працюємо над цим просто зараз", - сказала Йоганссон після зустрічі міністрів внутрішніх справ країн ЄС у четвер.

Єврокомісар наголосила, що від погодженої раніше на 10 листопада дати запуску вирішено відмовитися остаточно. Не виключено, що буде схвалено концепцію поетапного запуску нової системи перетину громадянами кордонів ЄС.

Від анонсованих на 10 листопада термінів запуску нової IT-системи EES (Entry/Exit System) було вирішено відмовитися через неготовність Німеччини, Франції та Нідерландів. На ці країни припадає близько 40% усього пасажиропотоку в ЄС.

Раніше повідомлялося, що ЄС з 10 листопада змінює правила перетину кордону іноземцями, включно з українцями. Після запуску EES громадянам не ставитимуть штампи в паспорт під час перетину кордону, а для ідентифікації використовуватимуть біометричні дані: відбитки пальців і фото обличчя. Їх потрібно буде здати одноразово, після чого система зберігатиме їх три роки. Реєстрацію планувалося здійснювати автоматично через термінали самообслуговування.

Очікувалося, що нова система спростить перетин кордонів, посилить безпеку за допомогою біометричних документів, а також допоможе із запобіганням використанню підроблених паспортів і протидією нелегальній міграції. Вона спиратиметься в роботі на центральну систему, яку має забезпечити програма EU-Lisa.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті