Європейський Союз не змінюватиме правил перетину кордону іноземцями з листопада

Європейський Союз (ЄС) відклав призначений на 10 листопада запуск змінених правил перетину кордону іноземцями, включно з українцями. Про це повідомила єврокомісарка із внутрішніх справ Ілва Йоганссон 11 жовтня, пише "Інтерфакс. Україна"

"Сподіваюся, ми зможемо розпочати якомога швидше (запуск змінених правил - ІФ-У), але поки що нових термінів немає. Це також залежить від правової оцінки, яку ми виконаємо, і ми працюємо над цим просто зараз", - сказала Йоганссон після зустрічі міністрів внутрішніх справ країн ЄС у четвер.

Єврокомісар наголосила, що від погодженої раніше на 10 листопада дати запуску вирішено відмовитися остаточно. Не виключено, що буде схвалено концепцію поетапного запуску нової системи перетину громадянами кордонів ЄС.

Від анонсованих на 10 листопада термінів запуску нової IT-системи EES (Entry/Exit System) було вирішено відмовитися через неготовність Німеччини, Франції та Нідерландів. На ці країни припадає близько 40% усього пасажиропотоку в ЄС.

Раніше повідомлялося, що ЄС з 10 листопада змінює правила перетину кордону іноземцями, включно з українцями. Після запуску EES громадянам не ставитимуть штампи в паспорт під час перетину кордону, а для ідентифікації використовуватимуть біометричні дані: відбитки пальців і фото обличчя. Їх потрібно буде здати одноразово, після чого система зберігатиме їх три роки. Реєстрацію планувалося здійснювати автоматично через термінали самообслуговування.

Очікувалося, що нова система спростить перетин кордонів, посилить безпеку за допомогою біометричних документів, а також допоможе із запобіганням використанню підроблених паспортів і протидією нелегальній міграції. Вона спиратиметься в роботі на центральну систему, яку має забезпечити програма EU-Lisa.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті