Єврокомісія піде на поступки Угорщині, щоб розморозити 50 млрд євро допомоги Україні

Європейська комісія готова підкоритися деяким вимогам Угорщини, щоб забезпечити пакет підтримки України в розмірі 50 млрд євро. Про це повідомляє "Русская служба Би-би-си Ньюз" із посиланням на газету Financial Times, яка посилається на високопоставлених чиновників.

У повідомленні нагадується, що в грудні прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наклав вето на цей пакет допомоги ЄС. Це питання стає ще актуальнішим з огляду на безвихідь у Конгресі США, де також не вдається розв'язати питання про військову допомогу Києву.

Щоб переконати Орбана відмовитися від свого вето, комісія готова надати прем'єр-міністру Угорщини можливість у 2025 році зупинити угоду про фінансування на півдорозі, повідомили Financial Times три посадовці, знайомі з питанням.

У рамках потенційної угоди ЄС погодиться включати перегляд чотирирічного пакета підтримки наступного року, коли можна буде оцінити, чи потрібні Україні вся ця сума, а також чи виконав Київ вимоги для отримання допомоги ЄС. Це дало б Орбану можливість накласти вето на її продовження, пише видання.

Комісія також готова, за даними FT, погодиться на щорічні перевірки і включення пункту про "аварійне гальмування", згідно з яким будь-яка країна зможе висловити заклопотаність щодо допомоги Україні.

На запитання, чи буде цього достатньо для того, щоб Орбан зняв вето, високопоставлений угорський чиновник відповів виданню: "Усе ще не впевнений, але, найімовірніше, так".

Угорці "налаштовані на переговори", повідомив ще один співрозмовник газети.

Як повідомлялося, Угорщина висунула умову для розблокування допомоги Україні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті