Єврокомісія передала Україні 3 млрд євро у рамках макрофінансової допомоги

Єврокомісія перерахувала Україні перший транш макрофінансової допомоги у розмірі трьох мільярдів євро. Про це 17 січня повідомляє офіційний сайт комісії.

Цей пакет (MFA+) розрахований на суму до 18 мільярдів євро. Зазначається, що дана фінансова підтримка буде стабільною, регулярною та передбачуваною. В рамках цього інструменту Україна зможе продовжувати виплачувати заробітну плату та пенсії та підтримувати роботу основних комунальних послуг, таких як лікарні, школи та житло для переселенців.

"Це також дозволить Україні забезпечити макроекономічну стабільність та відновити життєво важливу інфраструктуру, зруйновану Росією під час її агресивної війни, таку як енергетична інфраструктура, системи водопостачання, транспортні мережі, дороги та мости", - додали у Єврокомісії.

Зазначається, що погашати цей пільговий кредит Україна зможе протягом 35 років, починаючи з 2033 року. На знак солідарності ЄС також запропонував покрити витрати України за процентними ставками, які, за необхідності, підтримуються за рахунок додаткових платежів держав-членів до бюджету ЄС.

Нагадаємо, наприкінці 2022 року Палата представників США проголосувала за бюджет, який включає багатомільярдну допомогу Україні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті