ЄС схвалив перший транш військової допомоги для України з доходів від заморожених активів РФ - ЗМІ

Країни Євросоюзу 24 червня схвалили перший транш військової допомоги для України розміром до 1,4 мільярда євро, що надійде з доходів від заморожених російських активів. Про це пишуть Politico з посиланням на чотирьох дипломатів та кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк, - інформує Громадське.

Зазначається, що гроші скеровують через Фонд допомоги Україні, але виплати блокувала Угорщина. Тепер же юридична служба Ради ЄС стверджує, що Будапешт не може зупинити ці виплати, оскільки утримався під час голосування на початку цього року щодо створення Фонду. А причиною, яка дозволяє обхідний шлях, є те, що кошти надходять не від платників податків, заявили посадовці.

Остаточна сума, яку отримає Київ, поки невідома, але дипломати кажуть, що вона становить від 1,2 до 1,4 мільярда євро. Гроші забезпечать прямі закупівлі для війська, зокрема йдеться про боєприпаси та системи протиповітряної оборони. Чверть суми спрямують на закупівлі в української промисловості.

За даними видання, країни мали висловити свою думку щодо траншу до 11:00, і жодна не проголосувала проти. Рішення не вимагало одностайності, тобто Угорщина не могла його блокувати.

Попри сьогоднішню домовленість, угорці продовжують блокувати виплату 6,6 мільярда євро для ЗСУ як часткове відшкодування за закуплене для України озброєння. За словами одного дипломата, Будапешт «розлючений» тим, що сталося сьогодні.

Очікується, що офіційно про погоджений транш оголосять пізніше цього дня на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті