ЄС схвалив перший транш військової допомоги для України з доходів від заморожених активів РФ - ЗМІ

Країни Євросоюзу 24 червня схвалили перший транш військової допомоги для України розміром до 1,4 мільярда євро, що надійде з доходів від заморожених російських активів. Про це пишуть Politico з посиланням на чотирьох дипломатів та кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк, - інформує Громадське.

Зазначається, що гроші скеровують через Фонд допомоги Україні, але виплати блокувала Угорщина. Тепер же юридична служба Ради ЄС стверджує, що Будапешт не може зупинити ці виплати, оскільки утримався під час голосування на початку цього року щодо створення Фонду. А причиною, яка дозволяє обхідний шлях, є те, що кошти надходять не від платників податків, заявили посадовці.

Остаточна сума, яку отримає Київ, поки невідома, але дипломати кажуть, що вона становить від 1,2 до 1,4 мільярда євро. Гроші забезпечать прямі закупівлі для війська, зокрема йдеться про боєприпаси та системи протиповітряної оборони. Чверть суми спрямують на закупівлі в української промисловості.

За даними видання, країни мали висловити свою думку щодо траншу до 11:00, і жодна не проголосувала проти. Рішення не вимагало одностайності, тобто Угорщина не могла його блокувати.

Попри сьогоднішню домовленість, угорці продовжують блокувати виплату 6,6 мільярда євро для ЗСУ як часткове відшкодування за закуплене для України озброєння. За словами одного дипломата, Будапешт «розлючений» тим, що сталося сьогодні.

Очікується, що офіційно про погоджений транш оголосять пізніше цього дня на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі.

Статті

Світ
26.09.2024
22:00

Російський метал у Європі: "історична помилка" Брюсселя

Європейський санкційний «паркан» щодо російської металопродукції виглядає як діряве решето. Цинізм у тому, що дірки у "паркані" передбачливо зробили самі єврочиновники.
Країна
25.09.2024
14:09

Квартирний бум проти переселенців. Їдеш від війни – залишай дітей, старих та тварин

Вимушені переселенці стають легкою здобиччю для недобросовісних власників. На жаль, навіть договір не завжди може захистити орендарів.
Донецьк
23.09.2024
12:17

Перейменування на Донеччині: як у 2024 році змінювали назви, пов'язані з РФ

Вже втретє за останні 10 років населенні пункти Донецької області стикаються із необхідністю масово змінювати назви об’єктів топоніміки на своїй території.
Всі статті