ЄС підтримує створення спільних пунктів пропуску на західному кордоні

Представники директорату Єврокомісії з мобільності і транспорту та директорату з питань оподаткування та митниці висловили підтримку ініціативі створення спільних пунктів пропуску на західному кордоні. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" 17 жовтня.

“12 жовтня я проводив переговори з DG Move і DG TAXUD з питання спільного контролю. Почули, що Євросоюз на сто відсотків підтримує створення спільних ПП, на яких буде впроваджено спільний контроль”, - зазначив Деркач.

Заступника міністра повідомив, що мова йдеться про спільний контроль, під час якого служби двох країн працюють разом. До автомобіля підходять представники митних служб двох країн одночасно.

"Пункти пропуску зі спільним контролем дають змогу не лише економити час, а й кошти. Не потрібно будувати інфраструктуру для двох пунктів пропуску, достатньо одного. Зекономлені кошти можуть бути спрямовані на будівництво під'їзної дороги до пункту пропуску або обладнання сервісної зони", - додав Деркач.

За інформацією заступника міністра, є проєкти угод щодо створення нових ПП зі спільним контролем із Польщею та Румунією.

"Ми над ними працюємо і чекаємо зворотного зв'язку від країн-сусідів", - сказав Деркач.

Як повідомлялось раніше, Україна та Молдова організують спільний контроль на пункті пропуску для залізничного сполучення.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті