Є вірогіднність, що росія використала гіперзвуковую ракету "Циркон" для удару по Києву - Defense Express

Під час ракетної атаки 7 лютого РФ спробувала для ураження цілей у Києві використати свою "гіперзвукову" ракету ЗМ22 "Циркон". На це вказують фото, які з'явились у мережі з дописами, про її збиття. Про це пише Defense Express.

"Зокрема на одному з уламків присутнє маркування "3М22", що відповідає саме цій ракеті, яка разом із Х-47 "Кинжал" входить у так звані "вундерваффе" Путіна", - пише видання.

Враховуючи те, що ці уламки "прив'язані" до місця падіння ракети у Дніпровському районі й навряд ЛЕП була ціллю "Циркону", то її все ж таки підбили. Водночас у зведенні Командування Повітряних сил серед перехоплених ракет значаться лише крилаті ракети типу Х-555/101 та "Калибр".

Хоча у Повітряних силах офіційно, у межах інформування про загрози, о 07:46 повідомляли про наближення швидкісної ракети на Київ.

Defense Express поспілкувався з власними джерелами для уточнення. Й за отриманою інформацією, фрагментація ракети достатньо сильна й це значно ускладнює її ідентифікацію. На це накладається обмаль інформації щодо ЗМ22 "Циркон", яка не демонструвалась публічно.

Нагадаємо, що навіть статус цієї ракети у РФ невизначений й вона, то оголошується прийнятою на озброєння, в потім виявляється, що відповідного наказу немає. Але, як стало відомо, Defense Express, уламки які були знайдені сьогодні відповідають уламкам ще однієї неідентифікованої ракети, яку ворог використав на початку року й відносно якої також було зроблено припущення, що це був "Циркон". Тому цілком можливо, що сьогодні ворог використав цю ракету не вперше.

Відносно ЗМ22 "Циркон", то у РФ її називають "гіперзвуковою", хоча, скоріш за все, вона, як й Х-47 "Кинжал" є твердопаливною ракетою, тобто просто розганяється до значної швидкості, нібито до 9 Махів. Дальність її пуску частіше фігурує у межах 600 км, хоча часом декларується й 1000 км.

МО РФ показувало удар "Циркона" який на термінальній ділянці не має гіперзвукової швидкості. Серед носіїв цієї ракети, яка створювалася для пуску з кораблів та підводних човнів, наразі відомі лише фрегат "Адмирал Горшков" (проєкт 22350) та атомний підводний човен К-560 "Северодвинск" (проєкт 885 "Ясень"), які знаходяться далеко за дальністю її пуску по Україні. Тому скоріш за все для пуску "Циркона" міг бути використаний адаптований комплекс "Бастион", або відомий "Объект-100".

Також доволі цікавою може бути реакція у РФ, бо після появи першої інформації про збиття Х-47 "Кинжал", рашисти почали кричати, що це неправда, бо у Кремлі сказали, що ці ракети неможливо перехопити, а коли це стало вже буденним явищем, почали пояснювати, чому "Кинжал" звісно - "аналоговнєт", але не зовсім.

Статті

Країна
06.09.2024
11:06

12-годинні виклики, реформування і «Надія». Як "швидка" виконує свої функції у прифронтовій Дніпропетровщині

Зараз додалося викликів… Ми всі розуміємо які. У нас щоденні транспортування військових, я не буду говорити, з яких локацій. Першими працюють військові медики, ми забираємо поранених військових в лікарнях першого контакту або стабілізаційних пунктах
Країна
05.09.2024
11:31

Національний кешбек: як це працюватиме

Ініційована президентом В.Зеленським держпрограма "Купуй українське" ("Національний кешбек") стартувала з 2 вересня. "ОстроВ" розповідає про її умови та ризики.
Світ
04.09.2024
11:19

«В перспективі наступного року Москві доведеться домовлятися з Вашингтоном». Російські ЗМІ про Україну

«Виснажені громадяни Незалежної розуміють, що під час швидкого настання холодів їхня енергосистема може не витримати, а Росія масштабними бомбардуваннями здатна знищити всю енергомережу України і тоді настане колапс»
Всі статті