Опитування показало, що українці будуть захищатися від росії навіть у випадку застосування РФ ядерної зброї – Мюнхенська доповідь

Українців у прагненні перемогти у війні із російськими окупантами не зупинить навіть ядерний удар РФ. Про це повідомляється в доповіді Мюнхенської конференції з безпеки, опублікованій 13 лютого, пише "Deutsche Welle".

"Опитування в Україні показали, що країна не збирається здаватися за жодних обставин, навіть якщо росія застосує ядерну зброю, про що з москви періодично звучать натяки, – пише видання. – Про те, що у разі продовження ракетних ударів по українських містах не припинять воювати, повідомили 95% опитаних у ході дослідження в Україні. У разі використання РФ тактичної ядерної зброї на полі бою або проти українського міста частка тих, хто так відповів, знижується всього до 89%, а у разі підриву бомби над Чорним морем – до 91%".

В одному з розділів доповіді також сказано, що застосування ядерної зброї в Європі вперше після закінчення холодної війни стало "правдоподібним сценарієм".

Уточнюється, що не менш однозначна картина склалася із питанням про припинення вогню. Переважна більшість опитаних українців – 93% – вважають за прийнятну умову для цього повне виведення російських військ, у тому числі і з Криму. На варіант винести Крим за дужки згодний лише кожний десятий респондент, 80% не згодні.

При цьому відведення російських військ на "демаркаційну лінію" станом на 24 лютого 2022 року підтримують 7%, не підтримують 85%. Варіант припинення вогню на умові залишити все так, як є, знайшов підтримку одного відсотка, 97% проти нього.

Як зазначає "Deutsche Welle", самій Україні у доповіді присвячено невеликий підрозділ із даними соцопитувань, проведених у листопаді 2022 року. Мюнхенська конференція вперше включила Україну до списку країн, громадян яких опитують для розрахунку розробленого недавно і тепер щорічного Мюнхенського індексу безпеки (Munich Security Index). Росія раніше була в цьому списку, але тепер організатори вирішили не проводити там опитування, пославшись на війну і "репресії, що посилюються".

Раніше повідомлялося, що глава МАГАТЕ вважає, що ядерний інцидент може статися будь-якої миті.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті