"Я наклала вето на російський закон": президентка Грузії ветувала закон про "іноагентів"

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на закон про "іноагентів", який ухвалив парламент країни, попри протести на вулиці. Про повідомила Зурабішвілі під час брифінгу 18 травня, пише грузинська служба "Радіо Свобода".

"Сьогодні я наклала вето на російський закон. Цей закон є російським за суттю і духом, який суперечить нашій Конституції та всім європейським стандартам. Таким чином, це є перешкодою на нашому європейському шляху. Це вето є цілком законним і сьогодні буде передано до парламенту. Цей закон не підлягає жодним змінам чи вдосконаленням. Таким чином, є дуже просте вето - цей закон має бути скасований", - сказала Зурабішвілі.

Зазначається, що для подолання вето достатньо підтримки 76 депутатів, а у парламентської більшості є 83 голоси.

Як пише "Радіо Свобода", законопроєкт про прозорість іноземного впливу, прийнятий на всіх трьох слуханнях у парламенті, оголошує неурядові та медійні організації, які мають понад 20% доходів з-за кордону, організаціями, що виконують інтереси іноземної держави, мають бути зареєстрованим у спеціальному реєстрі та щороку заповнювати фінансову декларацію.

Раніше повідомлялось, що у Грузії відбувалась масова акція проти закону про "іноагентів".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті