ЗСУ захопили у російських окупантів більше військової техніки, ніж отримали від країн-партнерів - Forbes

З початку повномасштабного вторгнення Україна тільки за документально підтвердженими даними отримала як трофеї майже 400 танків, 700 одиниць бронетехніки та 170 артилерійських систем. Це більше, ніж постачали найбільші країни-партнери, - пише Forbes.

"Після контратаки ЗСУ на Харківщині, яка почалася 5 вересня, в мережі почали з’являтися десятки відео із покинутою російською технікою, складами боєприпасів і зброї. Ліси Ізюмського району в мережі назвали «Шервудським лісом». А численні покинуті російські склади під Куп’янськом і Балаклією – «печерами Аладдіна»", - пише видання.

Внаслідок жесту «доброї волі» і поспішного «перегрупування» росія випередила США, Польщу і Британію за кількістю танків, броньованих машин і артилерійських систем, переданих Збройним силам України. Десятки одиниць техніки були покинуті в абсолютно справному технічному стані або із незначними технічними несправностями. Замість того, аби вивозити боєприпаси і зброю, росіяни часто забирали награбовану техніку і кольорові метали. Кидаючи зброю в дарунок українській армії.

Покинуті склади і техніку продовжують знаходити і зараз. За даними сайту Oryx, який здійснює оцінку втрат сторін за відео- і фото-підтвердженнями, ЗСУ отримали як трофеї на Харківщині 97 танків, 159 бойових броньованих машин, 55 артилерійських систем. Цієї зброї вистачить для формування цілої танкової бригади ЗСУ або до двох механізованих бригад.

Але очевидно, що не всі трофеї потрапили в об’єктив камер. Тож реальна кількість захопленої ворожої техніки може бути ще більшою.

Таким чином, під час контрнаступу на Харківщині російська армія «подарувала» ЗСУ техніки і зброї на суму понад $400 млн.

Видання зазначає, що поки що жоден сучасний танк західними партнерами Україні не було надано. У ЗМІ неодноразово зазначалося, що є неофіційна домовленість НАТО не постачати Україні сучасні танки.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті