ВР уже цього тижня розгляне законопроєкт про легалізацію медичного канабісу

Цього тижня на засіданні Верховна Рада розгляне законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Про це повідомив у Телеграм голова Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України Михайло Радуцький.

Йдеться про законопроєкт № 7457 щодо регулювання обігу рослин роду конопель (сannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань і посттравматичних стресових розладів, отриманих унаслідок війни.

Зазначається, що лікування препаратами на основі медичного канабісу потребують щонайменше 2 млн українців.

Медичний канабіс використовують під час лікування хронічного болю, епілепсії, анорексії, посттравматичного синдрому, захворювань імунної системи, артриту і ревматизму, астми, хвороб Альцгеймера, Паркінсона та багатьох інших важких захворювань. В Україні, зокрема, такого лікування потребують поранені захисники і захисниці України та військові з ПТСР.

"Україна як цивілізована держава має розробити чіткі правила вироблення та обігу канабісу з медичною метою, як це зробили такі високорозвинуті країни, як Фінляндія, Франція, Німеччина, Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, Словаччина та інші", - каже Радуцький.

За його словами, документ передбачає жорсткий контроль з боку Національної поліції над вирощуванням, виробництвом і продажем ліків на основі канабісу.

Як повідомлялося, Кабмін підтримав законопроєкт про легалізацію медичного канабісу

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті