Вплив на газовому ринку росія втрачає на десятиліття - Міжнародне енергетичне агентство

Росія на десятиліття втрачає вплив на газовому ринку. Такими є дані Міжнародного енергетичного агентства, пише Bloomberg 25 жовтня.

"За даними Міжнародного енергетичного агентства, до 2040 року світовий попит на природний газ буде навіть нижчим, ніж очікувалося, оскільки поновлювані джерела енергії займатимуть дедалі більшу частку в енергобалансі, а частка Росії на ринку газу скорочуватиметься", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що газовий шантаж країн Європи у 2022 році з метою досягнути поступок і зменшити підтримку України, став прорахунком путіна, адже європейські країни поступово знайшли нових постачальників, а також скоротили споживання газу та зробили ставку на СПГ, який купується за межами росії. Крім того, працюють санкції проти російських виробників СПГ. 

Як прогнозує Міжнародне енергетичне агентство, займаючи 30% у світовій торгівлі газом перед початком вторгнення в Україну, до кінця 2030-х років росія матиме лише 15%. 

"Можливості знайти нові ринки замість європейського, на який до війни "Газпром" постачав 150 млрд куб. щороку, в РФ вкрай обмежені, - йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що Норвегія запровадила проти РФ санкції, які багато в чому повторюють 11-й санкційний пакет ЄС.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті