Військова допомога США Україні опинилася під загрозою через тимчасове фінансування – Пентагон

Військова допомога США Україні опинилася під загрозою через відсутність ухваленого законопроєкту про витрати Пентагону на 2023 рік. Про це 3 грудня повідомляє Politico із посиланням на міністра оборони США Ллойда Остіна.

"Чиновники міністерства оборони склали список жахливих наслідків, якщо збройні сили вперше в історії будуть змушені діяти в рамках тимчасового фінансування на один рік - від допомоги Україні до закупівлі нового бомбардувальника-невидимки B-21", - повідомляють журналісти.

Міністр оборони США Ллойд Остін у зверненні до Конгресу закликав не відкладати ухвалення законопроєкту про витрати Пентагону на наступний рік. За його словами, замість бюджету конгресмени можуть, як це бувало й раніше, ухвалити "резолюцію про продовження фінансування", причому відразу на рік, а не на місяці.

Така ситуація заморозить витрати Пентагону на поточному рівні. Це означатиме, що Збройним силам доведеться покладатися на старі техніку та обладнання, тоді як розробка перспективних військових технологій значно скоротиться.

Повідомляється, що Конгрес має ухвалити оборонний бюджет до 16 грудня 2022 року. При цьому речник Палати представників Ненсі Пелосі припустила, що тимчасове фінансування оборонної сфери приймуть відразу на рік. У такому разі Пентагон отримає на 29 мільярдів доларів менше за необхідну їм суму.

Заступник міністра оборони Майкл Маккорд заявив Politico, що йому не віриться, що Пентагон зможе працювати в умовах тимчасового фінансування на весь рік. Джерела видання стверджують, що це може спричинити кризову ситуацію. Також варто зазначити, що саме лінією Пентагону йде фінансування військової допомоги Україні – включаючи навіть відправку боєприпасів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Пентагон показав новий бомбардувальник, розробка якого роками трималася у секреті.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті