Віцепрем'єр Федоров: Українці зможуть подати заяву про репарації за будь-які злочини РФ вже наступного року

Українці зможуть подати заяву про репарації за будь-які злочини РФ вже наступного, 2025 року. Про це у Телеграм 3 грудня повідомив віцепрем'єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

"У 2025-му запустимо всі 45 категорій заяв про відшкодування збитків, завданих рф. Додамо заяви про репарації для тих, хто вимушено покинув дім, кому завдали шкоду життю та здоровʼю, у кого знищили автівки та інші види збитків",- повідомив віцепрем'єр.

Він зазначив, що зустрічався з командою міжнародного Реєстру збитків для України, з якою проговорив результати роботи й плани на наступний рік.

"Зараз посилюватимемо команду та фіналитимемо всі юридичні й технічні питання, щоб уже в першій половині 2025 року були доступні всі категорії заяв до Реєстру. Ще у квітні почали збирати інформацію про знищене житло до Реєстру. Найбільше заяв отримали з Донецької, Харківської та Херсонської областей. Це важливий механізм, по суті, основа для майбутніх репарацій. Чим більше заяв, тим чіткіше розуміння світу про шкоду, якої завдала росія Україні", - підкреслив Федоров.

За його словами, найпоширеніші причини збитків для подання заяв:

- бойові дії у фронтовій або прифронтовій зоні;

- артилерійський обстріл;

- повітряна атака;

- окупація населеного пункту;

- руйнування Каховської ГЕС.

"Якщо ви чи ваші рідні постраждали від дій росії - подавайте заяви до міжнародного Реєстру збитків через портал "Дія". Світ повинен знати все про злочини країни-терориста", - вказує Федоров.

Як повідомлялося, Федоров обіцяє у 2025 році перше реальне використання рою дронів.

Статті

Світ
03.12.2024
19:52

«Ми не будемо робити предметом переговорів щось на кшталт короткочасного «заморожування». Російські ЗМІ про Україну

Жодна далекобійна зброя Заходу не змінить ситуацію на полі бою. Тому що, за словами нашого Верховного Головнокомандувача, наше озброєння значно перевершує ті ракети, які поставляються режиму Зеленського
Донбас
02.12.2024
16:00

Наша ціль – продовжити історію ДонНТУ. Як донецький виш тричі починав все з початку

Поняття механізму «переміщений університет» було дуже незрозуміле, в першу чергу для самої держави. Десять років тому ми проходили цей шлях одними з перших.
Донбас
01.12.2024
17:33

Куди поділася питна вода і що героїчного в документальному фільмі, який ніхто не дивиться. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ влада «ДНР» спробувала пояснити жителям окупованої частини Донецької області, чому з приходом «русского міра» в їхніх кранах зникла питна вода. Начальник «Води Донбасу» традиційно й очікувано відповів на запитання «Хто винен»?...
Всі статті