VІ Всеукраїнський театральний Фестиваль-Премія «GRA» оголосив переможців

VІ Всеукраїнський театральний Фестиваль-Премія «GRA» 2 грудня оголосив переможців. Про це повідомляє кореспондентка ОстроВа.

Цього року надійшло 85 заявок від 58 театрів з 18 міст України. У шорт-ліст ввійшли 14 вистав.

Церемонія нагородження пройшла на камерній сцені ім. С.Данченка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка 2 грудня.

"Український театр завжди виборює своє місце під сонцем в певних тертях, але завжди показує, що виграє",-  зазначив голова НСТДУ, народний артист України Богдан Струтинський, подякувавши членам журі, а також глядачам, завдяки яким театри мають аншлаги. 

На церемонії були представники театральної спільноти України, члени міжнародного журі, а також мііністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.   "Театр є тим, що доносить до кожного і кожної найважливішу думку: ми є, були і будемо", – зазначив він.

Церемонія нагородження пройшла на камерній сцені ім. С.Данченка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка 2 грудня.

Найкращою драматичною виставою стала – «Вороги. Історія любові» (Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької).

Найкраща камерна вистава (до 150 глядачів) – «Кортес» (Київський академічний театр «Золоті ворота»).

Найкраща вистава для дітей – «Жираф Монс» (Харківський академічний театр ляльок імені Віктора Афанасьєва).

Найкраща музична вистава у жанрі опери/оперети/мюзиклу - «Тигролови» (Київський національний академічний театр оперети).

Найкраща танцювальна вистава і вистава фізичного театру – «Тіні забутих предків» (Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької).

Найкраща вистава на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм - «Веселка на Салтівці» (Харківський альтернативний театр «Нафта»).

Найкраща вистава-рефлексія на події російсько-української війни – «Доця» (Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької).

Всеукраїнський театральний фестивалю-премії «GRA» оголосив переможців / 

Індивідуальні номінації:

«За найкращу жіночу роль» – нагороджена Соломія Кирилова за роль Доці у виставі «Доця» (Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької);

«За найкращу чоловічу роль» – Андрій Кравчук за роль у виставі «Клуб «Зневіра» (Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки);

«За найкращу режисерську роботу» – Тетяна Губрій за виставу «Кортес» (Київський академічний театр «Золоті ворота»);

«За найкращу сценографію» – Костянтин Зоркін за сценографію до вистави «Жираф Монс» (Харківський академічний театр ляльок імені Віктора Афанасьєва);

«За найкраще хореографічне рішення вистави» – Артем Шошин за хореографію до вистави «Тіні забутих предків» (Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької);

«За найкраще музичне рішення вистави» – Іван Кондратов та Віктор Кондратов за музику до вистави «Веселка на Салтівці» (Харківський альтернативний театр «Нафта»).

Спеціальний приз журі «За найкращу сучасну п’єсу» отримала Лєна Лягушонкова за п’єсу «Кортес».

Відзнака журі «За краще використання простору для сценічної оповіді»: нагороджена вистава «Дзяди» (Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка).

Як повідомляв Укрінформ, цьогоріч на адресу організатора фестивалю – Національну спілку театральних діячів України – надійшло 85 заявок від 58 театрів із 18 міст України. Експертною радою 6-го Фестивалю-премії, яка складалася з 10 українських фахівців, було сформовано спершу лонгліст з 35 вистав, а потім шортліст з 14 вистав. У фіналі брали участь 13 театральних колективів з 5 міст країни – Київ, Львів, Харків, Одеса та Івано-Франківськ.

Оцінювали фіналістів члени міжнародного журі з 5-ти європейських країн: Ева Баль (Польща) – асоційована професорка факультету польської мови Ягеллонського університету; Йорґен Кнудсен (Норвегія) – дипломований мистецтво- та театрознавець, художній керівник театру Black Box в Осло; Жанін Ортіс (Німеччина) – провідна драматургиня Дюссельдорфського театру Schauspielhaus; Мееліс Ойдсалу (Естонія) – театральний критик та журналіст, головний редактор вебпорталу оборонних новин balticsentinel.eu; Гінріікка Ліндквіст (Фінляндія) – виконавча директорка Nordic Drama Corner.

Головною місією Фестивалю-премії, є формування та зміцнення єдиного українського театрального ком’юніті та визначення провідних тенденцій українського театру. Її формат поєднує конкурсну програму з відкритими показами вистав, створюючи простір для мистецького діалогу між театрами, глядачами та експертами галузі.

Фото - Артем Галкін

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті