Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону про НАБУ

За проєкт Закону про внесення змін до Розділу II Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" щодо встановлення обмежень для призначення директора Національного антикорупційного бюро України у зв’язку із введенням воєнного стану (№8003) проголосували 285 депутатів. Про результати голосування повідомляє сайт Верховної Ради 7 вересня.

Інший законопроект, який зазнав критики і в Україні, і з боку європейських партнерів, не виносили на голосування. 

Зміни підтримали більшість депутатів з усіх фракцій Ради. Жодного голосу не дала лише "Європейська Солідарність".

Відзначимо, що ініціаторами змін стали провладні депутати Давид Арахамія, Олександр Корнієнко, Анастасія Радіна, а також "антикорупціонерка" з "Голосу" Олександра Устінова.

Автори законопроєкту запропонували доповнити Розділ II Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" новим пунктом, у якому зазначається, що директором НАБУ не може бути призначена особа, яка після введення воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 року перебувала за межами України сукупно понад 21 день станом на останній день прийому документів від осіб, які претендують на участь у конкурсі.

При цьому зазначається, що обмеження не поширюється на осіб, які перебували за межами України більше зазначеного строку на лікуванні внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби, або у відрядженні у зв'язку з виконанням завдань в інтересах національної безпеки і оборони.

Ухвалення законопроєкту №8003 нівелювало запропонований парламенту законопроєкт №7654, яким пропонували змінити низку вимог до кандидатів на посаду керівника НАБУ, що послабило б його політичну незалежність та зірвало б уже розпочатий конкурс на посаду нового директора бюро.

Як повідомлялось раніше, СБУ та НАБУ затримали керівника охорони втікача депутата Верховної Ради.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті