Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону про НАБУ

За проєкт Закону про внесення змін до Розділу II Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" щодо встановлення обмежень для призначення директора Національного антикорупційного бюро України у зв’язку із введенням воєнного стану (№8003) проголосували 285 депутатів. Про результати голосування повідомляє сайт Верховної Ради 7 вересня.

Інший законопроект, який зазнав критики і в Україні, і з боку європейських партнерів, не виносили на голосування. 

Зміни підтримали більшість депутатів з усіх фракцій Ради. Жодного голосу не дала лише "Європейська Солідарність".

Відзначимо, що ініціаторами змін стали провладні депутати Давид Арахамія, Олександр Корнієнко, Анастасія Радіна, а також "антикорупціонерка" з "Голосу" Олександра Устінова.

Автори законопроєкту запропонували доповнити Розділ II Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" новим пунктом, у якому зазначається, що директором НАБУ не може бути призначена особа, яка після введення воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 року перебувала за межами України сукупно понад 21 день станом на останній день прийому документів від осіб, які претендують на участь у конкурсі.

При цьому зазначається, що обмеження не поширюється на осіб, які перебували за межами України більше зазначеного строку на лікуванні внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби, або у відрядженні у зв'язку з виконанням завдань в інтересах національної безпеки і оборони.

Ухвалення законопроєкту №8003 нівелювало запропонований парламенту законопроєкт №7654, яким пропонували змінити низку вимог до кандидатів на посаду керівника НАБУ, що послабило б його політичну незалежність та зірвало б уже розпочатий конкурс на посаду нового директора бюро.

Як повідомлялось раніше, СБУ та НАБУ затримали керівника охорони втікача депутата Верховної Ради.

Статті

Донбас
22.12.2024
19:05

Ватажки «ДНР» і «ЛНР» пообіцяли Путіну поселити безхатченків у вкрадені квартири і підвищити народжуваність. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня публікації в ЗМІ окупованого Донбасу були міцно зав'язані на прямій лінії кремлівського диктатора. Можна сказати навіть більше: «Знає кішка, чиє сало з'їла». Ватажки «республік» прекрасно знали, що жителі «ДНР/ЛНР» спробують...
Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Всі статті