Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону про НАБУ

За проєкт Закону про внесення змін до Розділу II Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" щодо встановлення обмежень для призначення директора Національного антикорупційного бюро України у зв’язку із введенням воєнного стану (№8003) проголосували 285 депутатів. Про результати голосування повідомляє сайт Верховної Ради 7 вересня.

Інший законопроект, який зазнав критики і в Україні, і з боку європейських партнерів, не виносили на голосування. 

Зміни підтримали більшість депутатів з усіх фракцій Ради. Жодного голосу не дала лише "Європейська Солідарність".

Відзначимо, що ініціаторами змін стали провладні депутати Давид Арахамія, Олександр Корнієнко, Анастасія Радіна, а також "антикорупціонерка" з "Голосу" Олександра Устінова.

Автори законопроєкту запропонували доповнити Розділ II Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" новим пунктом, у якому зазначається, що директором НАБУ не може бути призначена особа, яка після введення воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 року перебувала за межами України сукупно понад 21 день станом на останній день прийому документів від осіб, які претендують на участь у конкурсі.

При цьому зазначається, що обмеження не поширюється на осіб, які перебували за межами України більше зазначеного строку на лікуванні внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби, або у відрядженні у зв'язку з виконанням завдань в інтересах національної безпеки і оборони.

Ухвалення законопроєкту №8003 нівелювало запропонований парламенту законопроєкт №7654, яким пропонували змінити низку вимог до кандидатів на посаду керівника НАБУ, що послабило б його політичну незалежність та зірвало б уже розпочатий конкурс на посаду нового директора бюро.

Як повідомлялось раніше, СБУ та НАБУ затримали керівника охорони втікача депутата Верховної Ради.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті