Верховна Рада хоче зробити деколонізацію й деокупацію української культури

Народні депутати України пропонують провести деколонізацію та де окупацію культури, посиливши процес декомунізації в Україні. Про це йдеться в законопроєкті №7721-1 "Про подальшу деколонізацію, деокупацію та суверенізацію культурного простору України", зареєстрованому 14 вересня, який розміщено на сайті Верховної Ради.

"Метою законопроекту є створення правових основ деколонізації, деокупації та суверенізації українського культурного простору України зокрема шляхом захисту конституційних прав громадян України у сфері культури, задоволення їх культурних та інформаційних потреб, що охоплює, зокрема, телебачення, радіомовлення, періодичні друковані видання та книговидавничу продукцію, ринок культурних благ, а також культурно-мистецьке середовище", – сказано в пояснювальній записці.

Автори документа зазначають, що процес декомунізації національного культурного простору проходить повільно, тому його потрібно пришвидшити та посилити.

Уточнюється, що нардепи, зокрема, пропонують наступне:

- заборонити антиукраїнську та проросійську пропаганду;

- обмежити використання символів колоніального минулого в публічному просторі;

- врегулювати питання деколонізації, деокупації та суверенізації культурного простору у ЗМІ, спорудженні пам'ятників, культурі, освіті, віросповіданні.

Підкреслюється, що юридичним особам хочуть заборонити використовувати у назвах та найменуваннях наступне:

повне чи скорочене найменування державних органів або органів самоврядування, або похідні від цих найменувань, історичні державні найменування, перелік яких установлює Кабмін;

- російську символіку війни;

- абревіатури та похідні терміни, заборона використання яких передбачена законом.

Раніше повідомлялось, що Верховна Рада заборонила в Україні російську музику й гастролі громадян країни-агресора

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті