Верховна Рада хоче зробити деколонізацію й деокупацію української культури

Народні депутати України пропонують провести деколонізацію та де окупацію культури, посиливши процес декомунізації в Україні. Про це йдеться в законопроєкті №7721-1 "Про подальшу деколонізацію, деокупацію та суверенізацію культурного простору України", зареєстрованому 14 вересня, який розміщено на сайті Верховної Ради.

"Метою законопроекту є створення правових основ деколонізації, деокупації та суверенізації українського культурного простору України зокрема шляхом захисту конституційних прав громадян України у сфері культури, задоволення їх культурних та інформаційних потреб, що охоплює, зокрема, телебачення, радіомовлення, періодичні друковані видання та книговидавничу продукцію, ринок культурних благ, а також культурно-мистецьке середовище", – сказано в пояснювальній записці.

Автори документа зазначають, що процес декомунізації національного культурного простору проходить повільно, тому його потрібно пришвидшити та посилити.

Уточнюється, що нардепи, зокрема, пропонують наступне:

- заборонити антиукраїнську та проросійську пропаганду;

- обмежити використання символів колоніального минулого в публічному просторі;

- врегулювати питання деколонізації, деокупації та суверенізації культурного простору у ЗМІ, спорудженні пам'ятників, культурі, освіті, віросповіданні.

Підкреслюється, що юридичним особам хочуть заборонити використовувати у назвах та найменуваннях наступне:

повне чи скорочене найменування державних органів або органів самоврядування, або похідні від цих найменувань, історичні державні найменування, перелік яких установлює Кабмін;

- російську символіку війни;

- абревіатури та похідні терміни, заборона використання яких передбачена законом.

Раніше повідомлялось, що Верховна Рада заборонила в Україні російську музику й гастролі громадян країни-агресора

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті