Верещук рекомендувала українцям в окупації не брати російські паспорти

Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук порадила громадянам України, що живуть на окупованій території, не брати російські паспорта та по можливості виїзжати із захоплених росіянами районів. Про це вона написала на своїй сторінці у Фесбуці 1 травня.

"Минулого тижня росіяни прийняли свій черговий указ, спрямований на подальше обмеження прав українців на тимчасово окупованих територіях. Вони хочуть, щоб українці або стали росіянами, або виїхали з тимчасово окупованих територій. По-перше, перетворити українців на росіян неможливо. Примусова паспортизація або репресії не допоможуть. По-друге, хто сказав, що росіяни будуть довго жити на тимчасово окупованих територіях?", - йдеться у повідомленні.

"Але, якщо вони хочуть депортувати з ТОТ українців, які не хочуть брати російські паспорти, то немає проблем. Бо росіяни самі не випускають українців з ТОТ на підконтрольну територію, в порушення міжнародного права та всупереч елементарним гуманітарним міркуванням", - додала Верещук.

Вона повідомила, що сьогодні Мінреінтеграції вкотре звернулось до російської сторони та Міжнародного Комітету Червоного Хреста з вимогою відкрити гуманітарні коридори - для того, щоб українці з ТОТ могли виїхати на підконтрольну Уряду територію.

Також Верещук нагадала свої рекомендації українцям на ТОТ:

  • російські паспорти не брати;
  • з окупантами не співпрацювати;
  • за можливості виїхати;
  • чекати ЗСУ.

Нагадаємо, що минулого тижня російський диктатор путін підписав указ, яким дозволена депортація жителів окупованих територій України, які не приймуть громадянство росії. За цим указом, якщо хтось відмовиться приймати російське громадянство, з 1 липня 2024 року вважатимуть іноземцями, і в разі визнання їх загрозою національній безпеці росії їх депортують.

Як повідомлялося, український омбудсмен Дмитро Лубинець порадив мешканцям окупованих територій України погоджуватись на отримання російського паспорту, пояснюючи це питанням виживання.

Статті

Країна
08.11.2024
09:00

Біженці з України: чому їм більше не раді в ЄС

Зміна європейської громадської думки щодо прийому українців, які тікають від війни, співпала зі скороченням для них гуманітарної допомоги, яку виділяють уряди країн ЄС. У такий спосіб європолітики відреагували на "соціальний запит" своїх виборців.
Країна
07.11.2024
10:54

Хочеться, щоб тепло було не тільки на душі. Як Дніпропетровщина розпочала опалювальний сезон

Критично важливі об’єкти продовжують забезпечувати генераторами – закривати цю потребу допомагають міжнародні партнери. На підприємствах тепло- та водопостачання створили запас палива.
Світ
06.11.2024
09:17

«Схема мирного врегулювання буде такою …». Російські ЗМІ про Україну

Завдання Россі, яка вже частково стала на військові рейки, - для початку звільнити лівобережну Україну, після втрати якої Київ не зможе чинити опір довго. Щодо самого Києва, то його явно не можна штурмувати в лоб: тільки блокада
Всі статті