НАБУ через 10 років завершило розслідування справи проти колишнього депутата Пашинського і бізнесмена Тищенка

НАБУ і САП завершили досудове розслідування у справі про заволодіння арештованими нафтопродуктами на 817 млн грн. Головними підозрюваними є колишній народний депутат Сергій Пашинський і бізнесмен Сергій Тищенко. Про це повідомив LIGA.net поінформований співрозмовник у правоохоронних органах.

Як уточнили в САП, йдеться про справу стосовно семи учасників злочинної організації, які заволоділи нафтопродуктами на загальну суму 817 млн грн, арештованими у справі власника компаній СЄПЕК, тобто Сергія Курченка.

Кримінальне провадження щодо передання "палива Курченка" державі розпочали ще у травні 2014 року.

Пашинському і Тищенку інкримінують привласнення понад 97 000 тонн нафтопродуктів групи СЄПЕК Сергія Курченка, які заарештували після Революції гідності на Одеському НПЗ, Одеській нафтоперевалці та нафтобазі в Василькові.

За версією слідства, Пашинський і Тищенко домоглися передання нафтопродуктів державному підприємству Укртранснафтопродукт, яке існувало лише на папері й не мало навіть власного офісу, а потім продали їх.

Пашинський стверджував, що у 2023 році НАБУ реанімувало розслідування щодо цих нафтопродуктів. У лютому 2024 року до нього прийшли з обшуками у цій справі. 26 лютого його арештували із заставою 272,5 млн грн.

Бізнесмену Сергію Тищенку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з заставою 363 млн грн 13 лютого 2024 року.

Як повідомлялося, екс-нардепу Пашинському та його бізнес-партнеру оголосили підозру за нанесення державі майже 1 млрд грн збитків

 

 

 

Статті

Країна
03.02.2025
16:00

Гривня: перевірка на міцність

Зрозуміло, що при такому розкладі, коли національна грошова одиниця тримається тільки на зарубіжному фінпідживленні – якось складно говорити про її стабільність і прогнозувати «світле майбутнє».
Донбас
02.02.2025
18:50

У Донецьку та Луганську почали грабувати награбоване. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розгорнулася заочна дискусія про те, добре чи погано брати чуже. Молоді «республіки» запевняли, що все те, що вони вкрали в України, - це правильно, а от коли вкрадене починають віджимати в них, то це вже...
Луганськ
01.02.2025
14:25

Метаморфоза. Як український політолог  миттєво стала російським професором

Лише два місяці тому, вона була завідувачкою кафедри політології дніпровського Університету імені Альфреда Нобеля. І ось, під Новий рік повертається до окупованого Луганська, і одразу ж стає професором кафедри державного управління у тепер уже...
Всі статті