В Ужгороді відбудеться кінофестиваль «Кіно cусідів»: вхід вільний

В Ужгороді 17 серпня розпочнеться міжнародний кінофестиваль «Кіно cусідів», де будуть представленні фільми Словаччини, Угорщини, Чехії, Австрії, Польщі та Румунії. Про це повідомляють організатори фестивалю.

Цьогоріч у програмі фестивалю представлені фільми Словаччини, Угорщини, Чехії, Австрії, Польщі та Румунії – країн, яких об’єднує з Закарпаттям історичне минуле та спільний досвід.

Покази фільмів пройдуть з 17 по 20 серпня 2023 року. Окремі фестивальні стрічки пізніше покажуть також у Мукачеві, Хусті та Тячеві.  

Головні фестивальні локації — Театр ляльок «Бавка» та Ужгородський замок, на території якого будуть покази просто неба. У межах фестивалю Закарпаття відвідають кіномитці з країн-сусідів, які представлять свої роботи та поділяться власними досвідом і знаннями на ексклюзивних обговореннях «Кіно сусідів». 

Вхід на всі події фестивалю вільний. Стежте за оновленнями програми та розкладу на сайті kinosusidiv.com.

«У час війни всі ми усвідомили цінність справжнього добросусідства — не лише на побутовому рівні, а й на рівні держав. Коли ті, хто розділяє з тобою кордон, об’єднуються заради допомоги та боротьби зі спільним ворогом так, наче кордонів не існує, а є лише обов’язок — залишатись людьми та не кидати в біді,» — розповідають засновники «Кіно сусідів».

Відкриє фестиваль ретроспектива 1933 року, чехословацька драма «Марійка-Невірниця». Цей фільм — одна з найяскравіших історій про Закарпаття. Усі персонажі стрічки — це непрофесійні актори родом із Закарпаття, які не грали когось, а фактично проживали своє життя в кадрі. Показ фільму присвячений його 90-й річниці. Показуватимуть «Марійку-Невірницю» в оригінальному озвученні, де лунає чеська, русинська, словацька, польська мови та їдиш. Фільм супроводжуватимуть українські субтитри. 

Чехію представлятиме документальна картина про письменника Мілана Кундеру, який помер 11 липня 2023 року. Картина якомога детальніше розкриває усі аспекти письменницької діяльності одного з ключових авторів другої половини ХХ століття. 

Польщу на фестивалі представлятиме режисер Даміан Коцур, який нещодавно взяв участь у Каннському кінофестивалі зі своїм короткометражним фільмом про наслідки російського повномасштабного вторгнення в Україну. На фестивалі покажуть іншу роботу Коцура — драму «Хліб та Сіль», яка відзначена спеціальним призом журі Венеційського кінофестивалю. 

Румунське кіно на фестивалі репрезентує представник другої генерації «нової хвилі» Пол Неґоеску, який привіз кримінальний трилер «Люди честі». Це динамічне кіно про контрабандистське життя маленького селища на кордоні з Україною. 

Також на фестивалі представлять два угорські анімаційні  фільми: «Чотири душі Койота» Арона Ґаудера, відзначений призом журі на фестивалі в Ансі, чиї нагороди вважаються найпрестижнішими в царині анімаційних фільмів. А також «Пластикове небо» Тібора Баноцкі й Шаролти Сабо, прем’єра якого відбулась на цьогорічному Берлінале.

Програма короткого метру сформована спільно з іноземними партнерами — фестивалями Azyl Shorts (Словаччина), Żubroffka (Польща), Brno16 (Чеська республіка) та Університетом мистецтва та дизайну Могой-Надя (Угорщина).

Фестиваль «Кіно сусідів» організовує команда KyivMusicFilm та Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів за сприяння Закарпатської обласної державної адміністрації та підтримки Румунського культурного інституту.

Проєкт співфінансується урядами Чеської Республіки, Угорщини, Польщі та Словаччини в рамках Вишеградського гранту від Міжнародного Вишеградського фонду, місія якого — просування ідей сталого регіонального співробітництва в Центральній Європі.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті