В уряді Грузії згодились внести зміни до закону про "іноагентів", щоб догодити Заходу

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що уряд готовий до незначних поступок щодо закону про "іноагентів", аби "примирити позиції" з західними партнерами. Про це повідомляє "Еспресо" 11 травня.

"Я бачу позитивні зміни, зокрема після останніх зустрічей. У мене склалося враження, що зараз є готовність обговорювати норми закону", - заявив Кобахідзе.

За його словами, у такому разі важелем може стати вето президента Грузії Саломе Зурабішвілі, оскільки після відхилення законопроєкту вона повинна буде направити парламенту свої мотивовані зауваження.

"Тут уже в принципі наші партнери будуть змушені виступити з конкретними зауваженнями та відобразити (їх, - ред.) у вето президента. Ви знаєте, що, коли вето надходить до парламенту, це вето має бути сформульовано у вигляді конкретного законопроєкту. Тут обов'язок запропонувати щось конкретне", - пояснив очільник грузинського уряду.

Він наголосив, що влада Грузії до цього моменту буде "абсолютно відкритою" і "готовою до обговорення".

Водночас, як стверджує Кобахідзе, представники "Грузинської мрії" не погодяться на кардинальні зміни, наприклад на пропозиції про зміну назви закону або статусу організацій. За його словами, поки що в партії готові лише до перегляду деяких технічних деталей.

"Прозорість - один із найважливіших європейських принципів і цінностей, жодних коментарів щодо цього дати неможливо, але почекаймо і подивимося, що нам скажуть наші партнери", - підсумував прем'єр.

Нагадаємо, раніше у Грузії тимчасово відкликали законопроект про "іноагентів" після масових протестів

Як повідомлялося, у Європарламенті закликали скасувати для Грузії статус кандидата на вступ до ЄС після застосування сили до учасників протестів у Тбілісі.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті