В уряді Грузії згодились внести зміни до закону про "іноагентів", щоб догодити Заходу

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що уряд готовий до незначних поступок щодо закону про "іноагентів", аби "примирити позиції" з західними партнерами. Про це повідомляє "Еспресо" 11 травня.

"Я бачу позитивні зміни, зокрема після останніх зустрічей. У мене склалося враження, що зараз є готовність обговорювати норми закону", - заявив Кобахідзе.

За його словами, у такому разі важелем може стати вето президента Грузії Саломе Зурабішвілі, оскільки після відхилення законопроєкту вона повинна буде направити парламенту свої мотивовані зауваження.

"Тут уже в принципі наші партнери будуть змушені виступити з конкретними зауваженнями та відобразити (їх, - ред.) у вето президента. Ви знаєте, що, коли вето надходить до парламенту, це вето має бути сформульовано у вигляді конкретного законопроєкту. Тут обов'язок запропонувати щось конкретне", - пояснив очільник грузинського уряду.

Він наголосив, що влада Грузії до цього моменту буде "абсолютно відкритою" і "готовою до обговорення".

Водночас, як стверджує Кобахідзе, представники "Грузинської мрії" не погодяться на кардинальні зміни, наприклад на пропозиції про зміну назви закону або статусу організацій. За його словами, поки що в партії готові лише до перегляду деяких технічних деталей.

"Прозорість - один із найважливіших європейських принципів і цінностей, жодних коментарів щодо цього дати неможливо, але почекаймо і подивимося, що нам скажуть наші партнери", - підсумував прем'єр.

Нагадаємо, раніше у Грузії тимчасово відкликали законопроект про "іноагентів" після масових протестів

Як повідомлялося, у Європарламенті закликали скасувати для Грузії статус кандидата на вступ до ЄС після застосування сили до учасників протестів у Тбілісі.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті