В Україні зросла частка людей, готових до територіальних поступок у війні, проте вони в меншості - опитування

Із жовтня 2024 року серед опитаних українців зросла частка тих, хто готовий до територіальних поступок для завершення війни. Про це  свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології.

"Якщо між травнем і початком жовтня 2024 року ситуація фактично не змінилася, то в період між початком жовтня і груднем спостерігається зростання з 32% до 38% частки тих, хто готовий до певних територіальних поступок. При цьому частка тих, хто категорично проти поступок, знизилася. Утім, за всіх складних обставин станом на грудень 51% українців виступали проти територіальних поступок (на початку жовтня було 58%)", - зазначається у звіті за підсумками дослідження, оприлюдненому в п'ятницю, 3 січня.

Зазначається, що зростання готовності до поступок спостерігається в усіх регіонах України.

Окремо дослідники ставили запитання про те, скільки, на думку респондентів, людей в Україні згодні з твердженням про доцільність територіальних поступок.

"Серед респондентів 78% змогли дати визначену відповідь (решта 22% сказали, що їм було важко відповісти) і серед них у середньому відповідь була 43% (тобто українці "в середньому" вважають, що 43% українців на підконтрольних територіях готові до поступок). Це насправді лише трохи більше за фактичні 38%, тобто загалом "у середньому" українці називають досить близький до реальності результат", - повідомляють дослідники.

Говорячи про окремі "пакетні" мирні домовленості, близько 41% українців згодні на варіант із відкладенням звільнення окупованих наразі територій та забороною на вступ до НАТО, проте зі вступом до ЄС. Водночас для 47% такий варіант категорично неприйнятний. Зазначається, що в червні 38% готові були прийняти цей варіант, а 54% були категорично проти.

Варіант, який включає членство в НАТО разом із членством у ЄС, навіть за умови відкласти звільнення окупованих територій, готові підтримати 64%, категорично проти - 21%. У червні 47% готові були підтримати цей варіант, а 38% були категорично проти.

Третій запропонований респондентам варіант, який передбачає членство в НАТО та ЄС і звільнення Херсону й Запоріжжя, відкладання звільнення Донбасу і Криму, готові підтримати 60% опитаних, категорично проти - 26%. У червні 57% готові були підтримати цей варіант, а 33% були категорично проти.

"Хоча українці залишаються гнучкими і відкритими до дискусій щодо параметрів мирних домовленостей, але водночас не згодні на "мир на будь-яких умовах". Ставлення до пакетів, що розглядаються, показує, що якби пакети включали нинішні вимоги Росії (які регулярно з'являються в медіа-просторі), то абсолютна більшість категорично відкинула б їх", - зазначають дослідники.

Опитування проводи протягом 2-17 грудня 2024 року. Методом телефонних інтерв'ю (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (із випадковою генерацією телефонних номерів і подальшим статистичним зважуванням) у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія) було опитано 2000 респондентів. Опитування проводили з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яку контролює уряд України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролює влада України (водночас частина респондентів - це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Статті

Країна
03.01.2025
10:00

Яничари «руського міра». Як з українських дітей роблять ворогів України

Найбільш вразлива для пропаганди категорія населення – це діти. Незміцніла психіка, відсутність життєвого досвіду і часто обмежений інтелектуальний розвиток робить їх легкою здобиччю для дорослих, які навіюють будь-які ідеї.
Світ
02.01.2025
11:25

«Історія з Дмитром Гордоном узагалі викликає тихе захоплене завивання». Російські ЗМІ про Україну

З таким рішенням Росія не погодиться. Тому давайте будемо дивитися правді в очі - переговори і навіть якась угода - це не означає, що настав День Перемоги і все скінчилося...
Луганськ Країна
31.12.2024
09:00

«В Україні такого немає». Луганський щоденник

Там роблять усе: СНІОРи (страховий номер індивідуального особового рахунку – ред.), Росреєстр, ОМС (обов'язкове медичне страхування – ред.)... Якщо ви не в темі – вам не зрозуміти цього. Це дуже зручно.
Всі статті