В Україні запустили загальнонаціональну кампанію з протидії домашньому насильству "Зроби крок"

В Україні запустили загальнонаціональну урядову кампанію "Зроби крок. Чуйність перемагає насильство" в рамках акції "16 днів активізму проти насильства". Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Росія намагається знищити не тільки наші міста й будинки. Вони прагнуть зруйнувати нас ментально, психологічно... Я з початку повномасштабної війни дізналася про дуже багато політичних термінів, які є інструментами війни. Деморалізація населення є офіційним інструментом і засобом війни. Знущання з громадян, сексуальні злочини, тиск через знищення цивільної інфраструктури - це деморалізація суспільства, це офіційний інструмент війни на рівні з безпосередніми воєнними діями", - сказала віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час публічної дискусії до "16 днів активізму проти насильства" в рамках запуску загальнонаціональної кампанії "Зроби крок" у понеділок у Києві.

Зазначається, що мета кампанії - закріпити в людей розуміння, що насильство є неприйнятним, і продовжувати розвивати небайдуже суспільство, готове реагувати на випадки насильства.

Головна ідея кампанії полягає в тому, що з насильством допомагають боротися навіть маленькі кроки, "адже боротьбі з насильством не обов'язково приділяти багато часу та зусиль, достатньо звертати увагу на ситуації та реагувати на них".

Зокрема, ідея про маленькі кроки лягла в основу інтерактивної інсталяції, що містить головоломку, в якій сховані певні повідомлення, - підказки, як чинити в разі насильства.

Акція "16 днів активізму проти насильства" щорічно відбувається з 25 листопада до 10 грудня у понад 100 країнах світу з 1991 року з метою активізації спільних зусиль для однієї мети: безальтернативної протидії всім формам насильства.

Статті

Країна
04.07.2024
10:23

Земельна реформа, рейдери, війна і не тільки… Про що не мовчать фермери прифронтової Дніпропетровщини

Що насторожує в цій реформі? Під час війни можливість концентрувати в одних руках до 10 тис гектарів землі – погана історія. Уявіть, що аграрій скупить ці 10 тисяч в одній громаді. Це породжує монополію, монополія –  корупцію.
Країна
03.07.2024
13:57

Економіка: зростання всупереч війні

Українська економіка збереже позитивну динаміку цього року всупереч усім викликам повномасштабної війни. Такого обнадійливого висновку дійшли експерти Світового банку (СБ), аналізуючи підсумки перших 5 місяців.
Світ
02.07.2024
17:02

«Зеленський прийняв пропозицію Путіна». Російські ЗМІ про Україну

РосЗМІ не натішаться: "У Києві знову заговорили про переговори". При цьому акцент президента Зеленського на можливості переговорів Києва і Москви тільки через посередників кремлівські ЗМІ навмисно приглушують, позицію Києва подають як його...
Всі статті