В Україні запускають проєкт «Інформація без бар'єрів»

В Україні стартує проект «Інформація без бар'єрів» для людей з порушенням зору та слуху, людей з когнітивними порушеннями, з посттравматичним стресовим розладом, людей старшого віку, дітей, осіб, які отримали лише мінімальну освіту, іноземців. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Проєкт «Інформація без бар'єрів» має на меті забезпечити доступ до суспільно значущої інформації для всіх суспільних груп - інформресурси будуть доступні  по типу книг шрифтом Брайля і т.ін.

«Створення нових стандартів подачі інформації дуже важливо саме зараз. Спрощення мови влади та медіа, її доступність для всіх, без виключень, дасть можливість не лише краще розуміти дії влади, а й щодня полегшувати власне життя», – зауважує очільник МКІП Олександр Ткаченко.

Проєкт розроблено згідно з планом заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, який уряд затвердив 25 квітня. Його мета - наблизити Україну до європейських стандартів безбар’єрності.

Також у міністерстві нагадують, що для контролю за реалізацією Плану заходів буде запроваджено електронний моніторинговий інструмент, що фіксуватиме прогрес у виконанні запланованих заходів окремо по кожному напрямку, доступний для державних органів та громадськості. Архітектура змін зі створення безбар’єрного простору розробляється урядовою командою за підтримки першої леді Олени Зеленської.

Як повідомлялося, уперше флагманський проєкт «Інформація без бар'єрів» МКІП презентувало 16 лютого 2023 року на Раді безбар'єрності за участі 20 міністерств. Згідно з ним, заплановано два блоки заходів. Перший передбачає спрощення мови, якою висловлюються посадовці. Другий блок включає забезпечення медіапослугами осіб з різними вадами здоров'я.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті