В Україні запрацювала платформа "Вільний step" для підтримки людей, які пережили полон та тортури

В Україні запрацювала платформа "Вільний step" для комплексної підтримки та супроводу людей, які пережили полон, постраждали від тортур, СНПК та членів їх родин. Платформа створена у партнерстві Центром психічного здоров’я та реабілітації "Лісова поляна" з ГО "Ресурсний центр "Лісова поляна" за підтримки USAID, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми не зможемо змінити те, що росіяни зробили з багатьма українськими людьми, але ми можемо обʼєднуватися, покращувати наші послуги, щоб можна було протидіяти наслідкам воєнних злочинів. Платформа "Вільний step" має стати не просто сервісом, на якому люди будуть отримувати послуги. Ми будемо будувати живу мережу фахівців, які будуть спілкуватися один з одним, фахівців, які орієнтовані на високі стандарти, а комунікація з клієнтом побудована на взаємоповазі, взаємозвʼязку і надійності", - сказала на презентації в Києві голова правління ГО "Ресурний центр "Лісова поляна" Тетяна Сіренко.

Як зазначив на презентації заступник директора місії USAID в Україні Мілан Павлович, запуск платформи "Вільний step" є не лише технологічним досягненням, а й свідченням рішучості американського народу допомогти тим, хто пережив полон, тортури та насильство.

"Полон та тортури залишають рани як видимі, так і невидимі. Близько 16 тис. українських цивільних все ще залишаються в російському полоні. Шлях до зцілення тих, хто був звільнений, залишається дуже важким. Організації громадянського суспільства, сервіси, які надають психологічну допомогу в Україні, працюють ефективно, щоб вирішувати потреби таких людей. Але працюючи разом вони залишають непереможний слід. Саме з цією метою і створено "Вільний step". Платформа дає людям, які пережили лиха полону, розібратися в тому ландшафті, який надає підтримку та допомогу", - сказав Мілан Павлович.

На платформі зібрана інформація про 53 організації, що надають комплексну підтримку людям, які постраждали від російського полону, тортур, сексуально насильства, пов’язаного з конфліктом (СНКПК), а також підтримку та консультування членів їх родин.

Це як державні структури, такі, як Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, Координаційний центр підтримки потерпілих і свідків Офісу генерального прокурора, Український ветеранський фонд та інші, так і громадські організації, які надають послуги з охорони психологічного здоров’я та психосоціальної, а також правової допомоги.

Послуги на платформі розділені на кілька категорій: державні структури, соціальна допомога, медична допомога, юридична допомога та психологічна допомога.

Також до платформи можуть долучитися фахівці з цих напрямків. На платформі розміщені навчальні матеріали, передбачена низка тренінгів, як для фахівців, так і для громадян.

Приміром, як повідомила Тетяна Сіренко, буде запущено курс для сімейних лікарів, який також буде доступним на сайті Академії НСЗУ, дистанційний курс для членів родин людей, які знаходяться або повернулися з полону, цикл матеріалів для фахівців з соціальної роботи.

Також передбачена підтримка для фахівців, які працюють з темою насильства. 

Платформа "Вільний step" вже є загальнодоступною. Вона створена за підтримки USAID. 

Статті

Країна
18.12.2024
00:00

Корупція на Дніпропетровщині: про що мовчить статистика

"Антикорупційна реформа була заявлена як досить серйозна, але почала працювати по-нашому, по-українськи. Наше суспільство ставить кошти вище честі, ніяка реформа не зможе виправити таке суспільство".
Донецьк
17.12.2024
11:57

Інсайд із Донецька. Міфи та реальність про життя в окупації сьогодні

Це ж тільки по телевізору у нас всі так люблять росію і путіна. Насправді жодної любові немає. Просто терплять і мовчать, щоби не посадили. Ну, або якщо на роботі потрібно – люблять.
Світ
16.12.2024
12:00

“Бажання допомогти Україні було ще одним фактором, який спонукав до наступу в Сирії”. Огляд західних медіа

Ключове питання, на думку аналітиків, полягає в тому, чи вдасться Росії домовитися з новим урядом Сирії про збереження її військово-морської бази в Тартусі та авіабази Хмеймім, де Путін виголосив переможну промову у 2017 році.
Всі статті