В Україні вже затримали понад 160 осіб за підпали авто ЗСУ

З травня по жовтень цього року правоохоронці затримали в Україні понад 160 підозрюваних у підпалах автомобілів військовослужбовців. Про це у Службі безпеки України повідомили у відповідь на запит hromadske.

Там зазначили, що випадки підпалів автомобілів військовослужбовців значно почастішали з травня 2024 року. Лише за цей період у різних регіонах України затримали 160 підозрюваних. 

У СБУ вказують, що підпали авто кваліфікують залежно від обставин кожного злочину. Зокрема, підозрюваним інкримінують:

умисне знищення або пошкодження майна (ст. 194 Кримінального кодексу України);

хуліганство (ст. 296 ККУ);

диверсію (ст. 113 ККУ);

перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань (ст. 114-1 ККУ);

теракт (ст. 258 ККУ);

державну зраду (ст. 111 ККУ).

Як наголошують у Службі безпеки, на замовний характер підпалів авто з боку російських спецслужб вказують свідчення підозрюваних та вилучені мобільні телефони з відповідними листуваннями з замовниками.

У більшості випадків затримані кажуть, що шукали легкого заробітку через інтернет, а в результаті були завербовані й отримали завдання підпалити авто.

За матеріалами кримінальних проваджень, які розслідує СБУ, однією з обов'язкових умов замовників підпалів є знімання злочину на відео. Так спецслужби рф отримують ролики для розхитування ситуації всередині країни.

Використовуючи ці відеоматеріали, російські пропагандисти стверджують, нібито підпали є результатом діяльності проросійських чи «антивоєнних» рухів в Україні. СБУ наголошує, що насправді таких рухів в Україні не існує, а мотивація затриманих паліїв виключно фінансова.

Правоохоронці запевняють, що активно працюють, щоб блокувати вербувальну діяльність спецслужб рф. Зокрема, встановлюють та ідентифікують замовників, канали фінансування, блокують інтернет-спільноти, де росіяни рекламують «легкі гроші», та регулярно затримують ворожих агентів.

Як повідомлялося, за підпали військових авто затримано мешканців Тернополя й Черкас. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті