В Україні цьогоріч активно будують понад 20 індустріальних парків: в Мінекономіки пояснили, які країни й чому в це інвестують

Понад 20 індустріальних парків активно будуть в Україні цьогоріч. Про це розповів заступник міністра економіки України Андрій Телюпа під час Третього щорічного українського форуму високого рівня "Справедлива трансформація та відновлення в умовах триваючої війни" у Києві 22 листопада, повідомила журналістка "ОстроВа".

"В цьому році в Україні активно будується понад 20 індустріальних парків. Переважно це Львівська, Закарпатська й Київська області", - сказав Телюпа.

За його словами, тільки у Львові активно будують три такі парки, а "на папері", менш активно - навіть більше.

Заступник міністра зазначив, що в індустріальні парки в Україні готові інвестувати й інвестують країни Скандинавії й Північної Європи, а також Японія.

"Саме ці країни - бо саме вони розуміють нас, українців, з точки зору агресії росії. У них більш адекватна оцінка нашого ринку, ніж, наприклад, в американців. Американський бізнес зараз просто чекає. А фіни чи японці вже зараз розуміють, що росіян повністю витіснять з нашого ринку - бо вони самі це вже проходили", - пояснив Телюпа у коментарі "ОстроВу".

Він також уточнив, що інвестори з зазначених країн прагнуть будувати тематичні індустріальні парки. Наприклад, японці - мати кластер виробництва автомобільних запчастин.

Зазначимо, що в українське законодавство поняття індустріальних парків було введено Законом України "Про індустріальні парки" у 2013 році. З того часу до Реєстру індустріальних парків було включено більше 60 парків, причому значну кількість - вже після початку повномасштабного вторгнення РФ.

"Філософія інституту індустріальних парків передбачає реновацію, відновлення колись діючих промислових об’єктів значних площ з метою пожвавлення економіки, створення нових робочих місць і соціально-економічного розвитку територій. ...Індустріальний парк - це облаштован відповідною інфраструктурою територія, у межах якої учасники індустріального парку можуть на пільгових умовах здійснювати господарську діяльність, визначену законом. Дозволеними видами діяльності... є, зокрема, переробна промисловість, переробка відходів (крім захоронення), виробництво біопалива, певних видів транспортних засобів, а також віднедавна - вироблення енергії з альтернативних джерел. Окрім цього, закон дозволяє здійснювати на території індустріальних парків науково-технічну діяльність та діяльність у сфері інформації й електронних комунікацій", - пояснює "Юридична газета онлайн".

Раніше Шмигаль заявив, що для підтримки України необхідно від 10 до 30 мільярдів доларів щорічних інвестицій від партнерів у наступні 10 років.

Статті

Донецьк
23.11.2024
13:01

Навчались вокалу дистанційно. Історія дитячого театру народної пісні з Покровська

Завдяки тому, що ми навчились якісно працювати в онлайн ще з часів ковіду, мої учні зараз перемагають та отримують високі звання лауреатів міжнародних конкурсів.
Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Всі статті