В Україні стартував прийом заявок на театральний "Оскар"

Всеукраїнський театральний Фестиваль-Премія «GRA» («GreatRealArt»), засновником і незмінним організатором якого є Національна спілка театральних діячів України оголошує старт прийому заявок. 

«ГРА має виняткове значення для України, особливо нині, коли ми переживаємо важкі часи війни. Театр завжди був і залишається осередком культурного життя, місцем, де ми можемо знайти натхнення, силу і надію. Ми віримо, що мистецтво має унікальну здатність об'єднувати людей, підтримувати дух та допомагати нам усім подолати виклики, з якими ми стикаємося, сприяє зміцненню національної ідентичності», - заявивдиректор Фестивалю-Премії Богдан Струтинський.

До складу Експертної ради VII Фестивалю-Премії увійшли 10 українських фахівців/чинь театрального, музичного, перформативного та хореографічного мистецтва з 4 міст країни: Андрій Бондаренко, Ганна Веселовська, Ірина Зубченко, Лілія Козинко, Роман Лаврентій, Людмила Олтаржевська, Яна Партола, Юлія Рахно, Єлизавета Сіренко і Ганна Шерман. Вони переглядатимуть усі подані заявки і формуватимуть лонг і шортліст ГРИ.

 Оцінювати вистави шортліста і визначати переможців будуть члени_кині міжнародного журі.

Лауреати будуть визначатися у семи загальних номінаціях: За найкращу драматичну виставу великої сцени; За найкращу виставу для дітей, підлітків та сімейного перегляду; За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу; За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру; За найкращу драматичну виставу камерної сцени (до 150 глядачів); За найкращу виставу на перетині мистецького синтезу і жанрів та перформативних форм; тематична номінація: За найкращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни.

А також семи індивідуальних номінаціях: За найкращу роботу акторки; За найкращу роботу актора; За найкращу режисерську роботу; За найкращу сценографію; За найкраще хореографічне рішення вистави; За найкраще музичне рішення вистави; За найкращий сучасний драматичний текст (українському драматургу/драматургині або групі авторів).

Прийом заявок триватиме до 10 березня 2025 року на мейл [email protected]. Відбір учасників буде здійснюватися у декілька етапів:

• І етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною радою формується лонгліст учасників. Термін формування лонгліста у 2025 р. – до 27 березня.

• ІІ етап – після перегляду Експертною радою наживо вистав з лонгліста формується шортліст з 14 вистав. Термін формування шортліста у 2025 р. – перша половина липня.

• ІІІ етап – показ вистав у місті (містах), обраному(-их) Оргкомітетом Фестивалю-Премії, та визначення переможців міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-Премії у 2025 р. – друга половина листопада.

Однак у графік проведення Фестивалю-Премії можуть бути внесені зміни у зв’язку із дією воєнного стану.

Детальну інформацію про фестиваль та умови участі можна знайти на офіційному сайті Фестивалю-Премії.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті