В Україні стартував прийом заявок на театральний "Оскар"

Всеукраїнський театральний Фестиваль-Премія «GRA» («GreatRealArt»), засновником і незмінним організатором якого є Національна спілка театральних діячів України оголошує старт прийому заявок. 

«ГРА має виняткове значення для України, особливо нині, коли ми переживаємо важкі часи війни. Театр завжди був і залишається осередком культурного життя, місцем, де ми можемо знайти натхнення, силу і надію. Ми віримо, що мистецтво має унікальну здатність об'єднувати людей, підтримувати дух та допомагати нам усім подолати виклики, з якими ми стикаємося, сприяє зміцненню національної ідентичності», - заявивдиректор Фестивалю-Премії Богдан Струтинський.

До складу Експертної ради VII Фестивалю-Премії увійшли 10 українських фахівців/чинь театрального, музичного, перформативного та хореографічного мистецтва з 4 міст країни: Андрій Бондаренко, Ганна Веселовська, Ірина Зубченко, Лілія Козинко, Роман Лаврентій, Людмила Олтаржевська, Яна Партола, Юлія Рахно, Єлизавета Сіренко і Ганна Шерман. Вони переглядатимуть усі подані заявки і формуватимуть лонг і шортліст ГРИ.

 Оцінювати вистави шортліста і визначати переможців будуть члени_кині міжнародного журі.

Лауреати будуть визначатися у семи загальних номінаціях: За найкращу драматичну виставу великої сцени; За найкращу виставу для дітей, підлітків та сімейного перегляду; За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу; За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру; За найкращу драматичну виставу камерної сцени (до 150 глядачів); За найкращу виставу на перетині мистецького синтезу і жанрів та перформативних форм; тематична номінація: За найкращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни.

А також семи індивідуальних номінаціях: За найкращу роботу акторки; За найкращу роботу актора; За найкращу режисерську роботу; За найкращу сценографію; За найкраще хореографічне рішення вистави; За найкраще музичне рішення вистави; За найкращий сучасний драматичний текст (українському драматургу/драматургині або групі авторів).

Прийом заявок триватиме до 10 березня 2025 року на мейл [email protected]. Відбір учасників буде здійснюватися у декілька етапів:

• І етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною радою формується лонгліст учасників. Термін формування лонгліста у 2025 р. – до 27 березня.

• ІІ етап – після перегляду Експертною радою наживо вистав з лонгліста формується шортліст з 14 вистав. Термін формування шортліста у 2025 р. – перша половина липня.

• ІІІ етап – показ вистав у місті (містах), обраному(-их) Оргкомітетом Фестивалю-Премії, та визначення переможців міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-Премії у 2025 р. – друга половина листопада.

Однак у графік проведення Фестивалю-Премії можуть бути внесені зміни у зв’язку із дією воєнного стану.

Детальну інформацію про фестиваль та умови участі можна знайти на офіційному сайті Фестивалю-Премії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті