В Україні ліквідували міжнародний канал продажу важких наркотиків та психотропів до ЄС

Служба безпеки разом з Нацполіцією знешкодили злочинну організацію, яка торгувала важкими наркотиками в країнах ЄС. Про це повідомила у Фейсбук Служба безпеки України в Тернопільській області. 

За даними спецслужби, на території Тернопільської, Київської, Вінницької, Хмельницької та Черкаської областей нейтралізовано злочинну організацію наркоторговців.

"Під час оперативних заходів затримано 6 учасників угруповання, які виготовляли та збували промислові обсяги амфетаміну, α-PVP, мефедрону LSD. За наявними даними, щомісяця зловмисники виробляли до 40 кг заборонених речовин на загальну суму понад 20 млн грн. Для виробництва "товару" вони облаштували 2 нарколабораторії. Наркоцехи знаходились у підвалах домоволодінь та гаражах фігурантів. Готову "продукцію" збували у різних регіонах України через систему так званих "закладок", які встановлювали наркодилери", - йдеться у повідомленні.

Крім того, зловмисники спробували продавати синтетичні наркотики та психотропи до Євросоюзу.

"Щоб переслати заборонені речовини за кордон, використали поштові сервіси, а "замовлення" ховали у коробках з побутовою технікою. Для пошуку клієнтів учасники угруповання створили мережу спеціалізованих телеграм-каналів, де пропонували весь "асортимент власної продукції", - зазначили в СБУ.

Під час 34 обшуків у нарколабораторіях, а також у помешканнях та автомобілях фігурантів, правоохоронці виявили: майже 8 кг α-PVР, амфетаміну; понад 500 літрів прекурсорів для виготовлення психотропів; понад 600 "закладок", підготовлених до збуту; обладнання для виробництва та фасування "товару"; чорнові записи і телефони з даними про міжнародний наркотрафік; майже 0,5 млн гривень, ймовірно одержаних злочинним шляхом.

Наразі затриманим повідомлено про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України:  чч. 1, 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);  ч. 3 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів); ч. 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів); ч. 3 ст. 311 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів).

Наразі тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до наркоугруповання. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу.

Водночас у обласній прокуратурі уточнили, що на Тернопільщині викрили злочинну організацію, 6 учасників якої виготовляли й розповсюджували наркотики в Україні та за її межами.

"Злочинна організація діяла у Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Вінницькій, Київській областях та Республіці Польща, виробляючи та розповсюджуючи психотропні речовини на території України та в країни Європейського Союзу", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, СБУ з початку повномасштабної війни знешкодила понад 60 угруповань, які планували перетворити Україну на транзитера наркотиків до ЄС..  

Як повідомлялося, у Києві затримали росіянина, який незаконно перебував на території України та займався збутом канабісу.  

Також нагадаємо, на кордоні України затримано наркоторгівця, який перевозив у шлунку кокаїн з Латинської Америки

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті