У секретній доповіді владі росії обіцяють падіння економіки РФ на десятиліття - Bloomberg

Росія ризикує зіткнутися з тривалішою та глибшою рецесією у міру посилення санкцій з боку США та Європи. Про це 5 вересня повідомляє Bloomberg, у розпорядженні якого опинилася копія закритої доповіді для керівництва РФ.

У цьому документі описується реальний стан справ у російській економіці. Зокрема, наголошується, що з найбільшим ударом зіштовхнуться галузі, на які раніше спиралася російська економіка.

За підсумками кількох місяців досліджень чиновники та експерти підготували три сценарії подальшого розвитку ситуації з економікою. І два із трьох цих сценаріїв передбачають прискорене падіння економіки вже 2023 року. А до довоєнного рівня економіка РФ зможе повернутися лише до кінця десятиліття, або навіть пізніше.

Так, "інерційний" сценарій прогнозує падіння економіки РФ у 2023 році на 8,3% порівняно з 2021 роком і на 6% у 2024 році. "Стресовий" сценарій передбачає падіння ВВП на 11% у 2023-му та на 11,9% у 2024-му роках порівняно з 2021 роком.

Причому в усіх сценаріях відзначається подальше посилення санкцій, до яких приєднуватиметься дедалі більше країн. А різка відмова Європи від російських нафти та газу вдарить і за здатністю кремля забезпечувати внутрішній ринок.

Також протягом наступних двох років очікується зниження обсягів виробництва в орієнтованих на експорт секторах економіки. Крім нафти та газу йдеться також про металургійну, хімічну продукцію та експорт деревини.

Так, повне припинення постачання газу до Європи може коштувати 6,6 мільярда доларів на рік у вигляді недоотриманих податкових надходжень. Повністю компенсувати втрачені ринки новими експортними напрямками не вдасться навіть у середньостроковій перспективі, йдеться у звіті.

Як повідомлялося раніше, вторгнення в Україну відкинуло економіку Росії на 4 роки за 1 квартал.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті