В ООН вважають, що українські правоохоронці не вживають заходів для захисту вірян УПЦ МП

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) задокументувало 10 випадків фізичного насильства та 6 випадків погроз через суперечки між парафіянами різних православних юрисдикцій в Україні. Реакцію правоохоронців на це назвали "неадекватною". Про це повідомляє Громадське з посиланням на ООН. 

Повідомляється, що помічниця Генерального секретаря з прав людини УВКПЛ Ілзе Брандс Керіс під час засідання Ради безпеки ООН 17 листопада відзначила зростання напруженості між вірянами Української православної церкви московського патріархату та Православної церкви України. За її словами, у низці випадків ця напруженість виявилася в насильницьких інцидентах.

Водночас Керіс заявила, що «реакція українських правоохоронних органів у цих випадках була неадекватною».

"Вони не змогли розслідувати інциденти достатньою мірою та вжити заходів для захисту членів УПЦ", — пояснила вона.

Керіс згадала, що з лютого 2022 року з понад 6600 кримінальних справ, порушених за колабораціонізм та інші злочини, пов’язані війною, 68 стосуються священнослужителів УПЦ.

Вона закликала «забезпечити повну повагу прав на належну правову процедуру та справедливий судовий розгляд у цих надзвичайно делікатних справах».

Вона додала, що принаймні у 26 справах за участю священників УВКПЛ висловило стурбованість щодо справедливості кримінального судочинства.

Нагадаємо, Раду Безпеки ООН для обговорення нібито переслідування УПЦ МП скликали 17 листопада на запит росії.

Як повідомлялося, з початку повномасштабної війни СБУ викрила понад 60 кліриків УПЦ (МП), які працювали на росію, продавали зброю і дитячу порнографію. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті