У Міносвіти розповіли, хто із російських письменників залишиться у шкільній програмі

У програмі зарубіжної літератури залишаться лише ті письменники, творчість яких або тісно пов'язані з Україною. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив керівник управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки Юрій Кононенко 4 серпня.

"Якщо говорити концептуально, прийнято рішення, що письменники, які писали російською мовою, але творчість яких була тісно пов'язана з Україною, тобто вони народилися в Україні, або тривалий час жили в Україні, або відображали у своїх творах українську тематику, їх творчість залишатиметься у навчальних програмах", – розповів Кононенко.

За його словами, у програмі залишиться Микола Гоголь, Володимир Короленко, Анатолій Кузнєцов, Ільф та Петров.

Залишається і Михайло Булгаков, учні вивчатимуть його твір "Собаче серце".

За словами Кононенка, замість російських письменників у програму буде включено більше європейських, американських та азіатських авторів.

Нова шкільна програма діятиме з 1 вересня.

Нагадаємо, у червні група експертів при МОН запропонувала виключити зі списку шкільної літератури низку російських творів: байки Крилова, оповідання Чехова, Буніна, билини про Іллю Муромця, твори Достоєвського, Булгакова, Толстого, Грибоєдова, Блоку, Маяковського, Маяковського, та ін.

Як раніше повідомлялося, питання про зміни у шкільній програмі почали розглядати ще у квітні, тоді в ефірі загальнонаціонального телемарафону міністр освіти та науки Сергій Шкарлет заявив: "Дуже глибоко переглянемо всі твори, які до цього були рекомендовані в курсі "Зарубіжна література" і дуже критично поставимося до змісту цього предмета.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті