У Міносвіти розповіли, хто із російських письменників залишиться у шкільній програмі

У програмі зарубіжної літератури залишаться лише ті письменники, творчість яких або тісно пов'язані з Україною. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив керівник управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки Юрій Кононенко 4 серпня.

"Якщо говорити концептуально, прийнято рішення, що письменники, які писали російською мовою, але творчість яких була тісно пов'язана з Україною, тобто вони народилися в Україні, або тривалий час жили в Україні, або відображали у своїх творах українську тематику, їх творчість залишатиметься у навчальних програмах", – розповів Кононенко.

За його словами, у програмі залишиться Микола Гоголь, Володимир Короленко, Анатолій Кузнєцов, Ільф та Петров.

Залишається і Михайло Булгаков, учні вивчатимуть його твір "Собаче серце".

За словами Кононенка, замість російських письменників у програму буде включено більше європейських, американських та азіатських авторів.

Нова шкільна програма діятиме з 1 вересня.

Нагадаємо, у червні група експертів при МОН запропонувала виключити зі списку шкільної літератури низку російських творів: байки Крилова, оповідання Чехова, Буніна, билини про Іллю Муромця, твори Достоєвського, Булгакова, Толстого, Грибоєдова, Блоку, Маяковського, Маяковського, та ін.

Як раніше повідомлялося, питання про зміни у шкільній програмі почали розглядати ще у квітні, тоді в ефірі загальнонаціонального телемарафону міністр освіти та науки Сергій Шкарлет заявив: "Дуже глибоко переглянемо всі твори, які до цього були рекомендовані в курсі "Зарубіжна література" і дуже критично поставимося до змісту цього предмета.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті