У Китаї стурбовані провалом російського вторгнення в Україну - директор ЦРУ

Китай занепокоєний невдачею російського вторгнення в Україну, бо це впливає на його плани щодо Тайваню. Про це сказав директор Центрального розвідувального управління Вільям Бернс у програмі американського громадського телебачення PBS, повідомляє Голос Америки.

"Я не думаю, що хтось ще з іноземних лідерів приділяв таку пильну увагу цій війні та поганим військовим результатам Росії, ніж Сі Цзіньпін, коли він думає про власні амбіції на Тайвані та в інших країнах", – сказав Бернс.

За його словами, "було цікаво спостерігати за реакцією китайського керівництва на війну в Україні", бо за кілька тижнів до початку вторгнення в Україну, російський диктатор Путін та керівник Китаю Сі Цзіньпін зустрілися на зимових Олімпійських іграх у Пекіні та проголосили "безмежну дружбу".

Але межі цього партнерства проявилися вже за кілька тижнів – Пекін не постачає зброю до Росії для використання на війні проти України, сказав Бернс.

На запитання про те, що найбільше турбує керівництво ЦРУ у цьому конфлікті, Бернс відповів, що це ядерна риторика Кремля.

"Я вважаю, що було дуже небезпечне бряцання ядерною зброєю, яким займаються Путін та інші навколо нього", – сказав керівник ЦРУ і додав, що заради цієї розмови він зустрічався з головою російської розвідки Сергієм Наришкіним.

За словами Бернса, Москва намагається залякати Захід, але, він наполягає, що наразі американська розвідка "не бачить чітких доказів планів застосування тактичної ядерної зброї".

"Ми дуже чітко дали зрозуміти, президент дуже чітко дав зрозуміти росіянам, які серйозні ризики це буде мати. Я вважаю, що також було дуже корисно, що Сі Цзіньпін і прем’єр-міністр Індії також висловили свою стурбованість щодо використання ядерної зброї. Я думаю, що це також впливає на росіян", – сказав Бернс.

Як повідомлялося, Путін визнав, що українці виявилися міцнішими, ніж йому говорили.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті