У Червоному Хресті "поділяють розчарування" України, але не можуть пробитися до українських військовополонених

Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що "розділяє розчарування" України, але не може "пробитися силою" до українських військовополонених, яких незаконно утримує РФ. Про це 14 жовтня повідомляє прес-служба МКЧХ.

"Ми поділяємо розчарування щодо відсутності доступу до всіх військовополонених, які утримуються в рамках міжнародного збройного конфлікту між росією та Україною. З лютого ми працюємо над тим, щоб отримати доступ для перевірки умов утримання та поводження з військовополоненими та інформування їхніх сімей про їхніх близьких. Ми змогли відвідати сотні військовополонених, але є ще тисячі тих, кого ми не змогли побачити", - йдеться у заяві.

При цьому організація "готова зараз і була готова раніше" відвідати колонію в Оленівці чи будь-яке інше місце, де тримають українських військових. Однак для цього у Червоному Хресті хочуть не лише доступу на рівні урядів, а й практичних домовленостей, які мають бути реалізовані на місцях.

"Ми не можемо отримати доступ силою до місця утримання під вартою чи інтернування, куди нас не допустили", – пишуть у МКЧК.

Зазначимо, що третя Женевська конвенція зобов'язує сторони міжнародного збройного конфлікту надавати Міжнародному Комітету Червоного Хреста негайний доступ до всіх військовополонених та право на їхнє відвідування, де б вони не утримувалися.

Нагадаємо, раніше голова Офісу президента Андрій Єрмак вимагав від Червоного Хреста відправити місію до колонії до Оленівки.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті