У Червоному Хресті "поділяють розчарування" України, але не можуть пробитися до українських військовополонених

Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що "розділяє розчарування" України, але не може "пробитися силою" до українських військовополонених, яких незаконно утримує РФ. Про це 14 жовтня повідомляє прес-служба МКЧХ.

"Ми поділяємо розчарування щодо відсутності доступу до всіх військовополонених, які утримуються в рамках міжнародного збройного конфлікту між росією та Україною. З лютого ми працюємо над тим, щоб отримати доступ для перевірки умов утримання та поводження з військовополоненими та інформування їхніх сімей про їхніх близьких. Ми змогли відвідати сотні військовополонених, але є ще тисячі тих, кого ми не змогли побачити", - йдеться у заяві.

При цьому організація "готова зараз і була готова раніше" відвідати колонію в Оленівці чи будь-яке інше місце, де тримають українських військових. Однак для цього у Червоному Хресті хочуть не лише доступу на рівні урядів, а й практичних домовленостей, які мають бути реалізовані на місцях.

"Ми не можемо отримати доступ силою до місця утримання під вартою чи інтернування, куди нас не допустили", – пишуть у МКЧК.

Зазначимо, що третя Женевська конвенція зобов'язує сторони міжнародного збройного конфлікту надавати Міжнародному Комітету Червоного Хреста негайний доступ до всіх військовополонених та право на їхнє відвідування, де б вони не утримувалися.

Нагадаємо, раніше голова Офісу президента Андрій Єрмак вимагав від Червоного Хреста відправити місію до колонії до Оленівки.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті