Усунути російських та білоруських спортсменів від Олімпіади-2024 хочуть вже 35 країн

Група з 35 країн, включаючи США, Німеччину, Австралію та Велику Британію, вимагатиме усунення російських та білоруських спортсменів від участі в Олімпійських іграх 2024 року. Про це заявила міністр спорту Литви Юргіта Сюгздінієне, - повідомляє Бі-бі-сі.

"Ми рухаємося у напрямку того, що бойкот не потрібен, тому що всі країни одностайні", - сказала Юргіта Сюгздінене.

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у онлайн-зустрічі за участю міністрів із 35 країн, щоб обговорити заклик до заборони, повідомив раніше представник Литви. За його словами, послання Зеленського учасникам полягало в тому, що принципи нейтралітету не можуть застосовуватись до вторгнення росії до України.

"Це була дуже продуктивна зустріч представників 35 країн, і я дуже чітко виклала позицію Великобританії: поки Путін продовжує свою варварську війну, Росія і Білорусь не повинні бути представлені на Олімпійських іграх", - написала в "Твіттері" міністр культури Британії Люсі Фрейзер, яка брала участь у зустрічі.

Заклик до усунення росіян та білорусів від Ігор-2024, як пише Reuters, посилить тиск на Міжнародний олімпійський комітет (МОК), який нещодавно виступив з пропозиціями про можливість допуску на змагання під нейтральним прапором спортсменів з росії та Білорусі, які не підтримали російське вторгнення в Україну.

"Відсторонення спортсменів на підставі їхнього паспорта не відповідає цінностям та місії Олімпійської хартії. Можливо, російські та білоруські спортсмени могли б змагатися під нейтральним прапором на Олімпійських іграх 2024 року в Парижі", - сказав минулого тижня глава МОК Томас Бах.

У листі до Національного олімпійського комітету України, оприлюдненого в четвер, Бах назвав "вкрай сумними" зусилля України щодо "тиску" на інші країни з метою бойкоту паризьких Ігор 2024 року.

Як повідомлялося, мер Парижа виступила проти участі росії у літній Олімпіаді-2024 навіть під нейтральним прапором.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті