Усі 27 країн ЄС працюють над питанням виділення Україні 50 млрд євро: Угорщина долучилася до обговорення

Угорщина долучилася до обговорення Фонду допомоги Україні, і тепер усі країни ЄС працюють зараз над питанням виділення Україні 50 млрд євро. Про це повідомив віцепрем'єр і міністр фінансів Бельгії Вінсент ван Петегем, чия країна головує в Раді ЄС, 16 січня, пише Deutsche Welle

"Бельгійське головування працює над рішенням спільно з 27 країнами. Це, звичайно, наш найкращий варіант. Але якщо це стане неможливим, то, звичайно, ми працюватимемо над альтернативним рішенням", - сказав ван Петегем перед засіданням Ради з економічних і фінансових питань ЄС. 

Він підкреслив, що важливо "підтримувати наших українських друзів і допомагати їм у відновленні".

Зазначається, що за задумом Єврокомісії, Фонд допомоги Україні мав би забезпечити фінансову підтримку країни в період із 2024 до 2027 року. Однак у грудні 2023 року прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наклав вето на допомогу Києву. Відтоді Брюссель намагається знайти спосіб зняти цю блокаду.

"Ми були стурбовані тим, що Угорщина може не приєднатися до обговорення фінансування України, але вона зробила це і висловила готовність до продовження конструктивних переговорів, нагадавши колегам-міністрам, що рішення повинно бути ухвалене одноголосно", - цитує DW заяву чиновника ЄС, зроблену в кулуарах зустрічі в Брюсселі.

Щодо того, чи є "план Б" на випадок вето Будапешта, бельгійський міністр сказав, що "альтернативне рішення не обговорюється".

Раніше повідомлялося, що петиція про позбавлення Орбана права голосу в Раді ЄС набрала необхідні голоси в Європарламенті.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті