Уряд відстрочив повернення держкредитів аграріям, які залишилися на окупованих або прифронтових територіях

Уряд дозволив відстрочення повернення держкредитів фермерськими господарствами, які залишилися на тимчасово окупованих або прифронтових територіях України. Відповідні зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою КМУ від 25 серпня 2004 року №1102, ухвавлив Кабмін 30 квітня, повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (Мінреінтеграції) України в Телеграм.

"Деякі фермерські господарства, розташовані на прифронтових територіях або тимчасово окупованих територіях, до 2022 року отримали кредити через Укрдержфонд. Втім, на сьогодні декотрі з них не в змозі в повному обсязі виконати свої зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів. Змінами передбачено можливість відстрочення повернення кредитів до 31 грудня 2025 року", - йдеться в повідомленні.

Йдеться про фермерські господарства, які станом на 24 лютого 2022 року були розташовані на територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, зокрема, де функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих РФ (перелік затверджений наказом Мінреінтеграції).

Крім того, заявки від фермерів для отримання фінансової підтримки тепер прийматимуть онлайн, через Державний аграрний реєстр.

"Такі зміни дозволять сформувати довгострокову державну політику підтримки аграріїв, створивши рівні умови для всіх фермерських господарств для участі у програмах державної підтримки", - йдеться також у повідомленні.

Зазначається, що відповідний проєкт акта був розроблений Мінагрополітики за підтримки Мінреінтеграції. Зокрема, це питання попередньо обговорювалося на засіданнях Координаційного штабу з питань деокупованих територій.

Раніше "ОстроВ" писав про те, як війна позначилась на сільському господарстві окупованої Луганщини.

Раніше також у Луганській ОВА пояснили, чому фермер з деокупованого Невського поки не зможе отримати компенсацію за знищену худобу.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті