Уряд Німеччини хоче прискорити інтеграцію українців на ринок праці

За останні півтора року Німеччина прийняла дуже багато українців, надавши їм від самого початку доступ до ринку праці, але нині є потреба у прискоренні та спрощенні процесу працевлаштування біженців. Про це йдеться у повідомленні міністерства праці та соціальних справ ФРН, передає Укрінформ.

За останній час понад 100 тисяч українців пройшли інтеграційний курс, ще 100 тисяч пройдуть його найближчими місяцями, зазначається у пресрелізі.

"Кожен, хто пройшов інтеграційний курс, має якнайшвидше отримати досвід роботи та подальшу кваліфікацію", - вказують у міністерстві, зауважуючи, що це сприяє забезпеченню потреби Німеччини у кваліфікованих працівниках.

Міністр Губертус Гайль заявив, що його відомство та Федеральне агентство зайнятості впроваджують низку заходів з метою прискорення процесу інтеграції біженців.

Федеральний уряд хотів би переконати великі компанії, агентства тимчасової зайнятості та галузеві асоціації взяти на себе зобов'язання щодо працевлаштування шукачів притулку, навіть якщо ті ще недосконало володіють німецькою.

У зв'язку з цим Гайль запропонував призначити спеціального представника уряду з питань інтеграції біженців на ринок праці. 

"Спецпредставник підтримуватиме реалізацію "турбопрацевлаштування" для біженців і регулярно звітуватиме федеральному уряду про стан їх інтеграції на ринок праці", - пояснили в міністерстві.

Нагадаємо, раніше у ЄС заявили, що українські біженці допомогли зменшити дефіцит робочої сили. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті