Уряд Литви щороку виділятиме 0,25% ВВП на оборонні потреби України

Уряд Литви буде щороку виділяти 0,25% ВВП на оборонні потреби України, що зафіксовано у двосторонній Безпековій угоді. Про це 20 грудня повідомив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.

Він зазначив, що відбулися перші міжурядові консультації України та Литви, які матимуть важливі практичні наслідки для обох держав. Домовленості зафіксовані у Спільній заяві, яка стане важливим документом на найближчу перспективу.

"Перемога України є нашим спільним пріоритетом. Вдячні за готовність Уряду Литви щороку виділяти 0,25% ВВП на оборонні потреби України, що зафіксовано у нашій двосторонній Безпековій угоді", - вказав премʼєр.

За його словами, є домовленості про перший транш Литви у розмірі 10 мільйонів євро на реалізацію «данської моделі». Фактично Литва стала другою країною серед наших партнерів, яка уже імплементує такий підхід.

Литва також підтвердила готовність до подальшої активізації співпраці ОПК наших країн. Це передбачає спільне виробництво безпілотників, засобів радіоелектронної боротьби, боєприпасів.

"Важливо, що Литва сприяє і буде сприяти євроатлантичній інтеграції України та надаватиме як політичну підтримку, так і консультативну допомогу. Цінуємо підтримку Литвою Плану перемоги України та всіх треків Формули миру президента Володимира Зеленського. Литва й далі допомагатиме у відбудові нашої країни", - пише Шмигаль.

Крім того, він повідомив, що сьогодні домовилися про подальшу ефективну підтримку української енергетики. Зокрема про передачу устаткування із виведених з експлуатації литовських АЕС та ТЕС.

"Ми говорили також про наші економічні відносини. Є однозначна зацікавленість бізнесу обох країн у подальшому розвитку співробітництва. У логістиці будемо співпрацювати в межах програми Free Rail, що передбачає інтеграцію наших залізниць до європейського простору", - проінформував премʼєр-міністр.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті