Урсула фон дер Ляєн та Шарль Мішель анонсували десятий пакет антиросійських санкцій

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Європейської Ради Шарль Мішель під час зустрічі із Володимиром Зеленським анонсували початок дії десятого пакету антиросійських санкцій. Про це інформує Euneighbourseast.eu.

Фон дер Ляєн заявила, що ЄС накладе санкції на низку політичних і військових лідерів і десятий пакет буде спрямований на пропагандистів путіна, «оскільки їхня брехня отруює публічний простір у росії та за кордоном». Вона додала, що на цьому Зеленський наполягав під час нещодавнього саміту Україна-ЄС у Києві.

По-друге, пакет включатиме додаткову заборону на експорт на суму понад 10 мільярдів євро. Це ще більше обмежить військову машину росії та продовжить підривати основи її економіки.

Фон дер Ляєн також запевнила Зеленського, що ЄС обговорює точну структуру майбутнього трибуналу для росії.

"У нас є політична воля притягнути винних до відповідальності, у тому числі за злочин агресії… Тому ми повинні знайти спосіб це зробити", - заявила голова Єврокомісії. 

Президент Європейської ради Шарль Мішель додав, що ЄС вживе відповідних заходів для використання заморожених російських активів для відновлення України. Зі свого боку ЄС виділив 67 мільярдів євро на підтримку України та українців за останній рік і має намір посилити військову підтримку.

Коментуючи вступ України до ЄС, фон дер Ляєн і Мішель високо оцінили зусилля України, зазначивши, що країна швидко просувається в семи сферах, визначених Європейською комісією. Стосовно графіку фон дер Ляєн пояснила, що цієї весни буде усний звіт, але «велика мета полягає в тому, щоб продемонструвати прогрес і показати результати прогресу та реформ у письмовому звіті про розширення восени». Вона додала, що Комісія підтримуватиме Україну «наскільки це буде можливо і консультуватиме якомога більше з цих питань».

Як повідомлялося раніше, ЄС затвердив стелю цін на нафтопродукти з росії

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті