Уперше в історії США Палата представників проголосувала за відставку спікера

Уперше в історії США Палата представників Конгресу проголосувала за відставку спікера. Про це повідомляє "Голос Америки".

Палата представників 3 жовтня підтримала клопотання республіканця Метта Гетца, який зажадав відсторонення від посади спікера Кевіна Маккарті. 216 членів Палати представників проголосували за відставку спікера Кевіна Маккарті, а 210 - виступили проти відставки.

Це перший випадок в історії США, коли законодавці Палати представників проголосували за відставку свого лідера. Три дні тому боротьба всередині Республіканської партії поставила Вашингтон на межу часткового закриття уряду.

Партія республіканців контролює палату з невеликою перевагою в 221 голос проти 212, і для його відставки потрібно всього лише п'ять голосів республіканців, за умови, якщо всі демократи також підтримають пропозицію Гетца.

Під час голосування з приводу ініціативи союзників Маккарті жоден демократ не підтримав спікера.

Демократи загалом вважають Маккарті ненадійним після того, як він порушив угоду про витрати з президентом Джо Байденом, і обурені його рішенням дати зелене світло розслідуванню щодо можливості імпічменту президента.

Деякі заявили, що вони не збираються допомагати республіканцям вирішити їхні власні проблеми. У Білому домі також не горіли бажанням допомогти Маккарті. Два джерела в адміністрації повідомили про це на умовах анонімності.

Маккарті сказав, що не очікує підтримки демократів.

41-річний Гетц та інші вкрай праві республіканці обурені тим, що Маккарті поклався на голоси демократів, щоб ухвалити захід про тимчасове продовження фінансування роботи уряду. Фракція у складі приблизно 20 республіканців, включаючи Гетца, змусила Маккарті піти на поступки, неодноразово блокуючи інші закони.

Конгресмен із Флориди Гетц був одним із понад десятка республіканців, які неодноразово голосували проти висунення Маккарті на посаду спікера в січні. Зрештою Маккарті обійняв цю посаду після 15 турів голосування.

Союзники Гетца заявили, що вони розчаровані повільними темпами ухвалення окремих законопроєктів про витрати за керівництва Маккарті.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті