"Укрзалізниця" планує закупити 20 потягів «Інтерсіті» у компаній з Кореї

АТ «Укрзалізниця» (УЗ) планує розширити парк швидкісних потягів закупівлею ще 20 моделей в корейських компаній, оскільки українські виробники не готові покрити такий попит за обмежені терміни та в умовах браку фінансування. Про це повідомив очільник УЗ Євген Лященко в ефірі Business Breakfast від Forbes Ukraine.

Зазначається, що 20 нових потягів зможуть забезпечити перевезення близько 6 млн пасажирів на рік.

"«Укрзалізниці» необхідно розширювати парк, оскільки щороку він скорочується на 5–7%. Тільки 10% вагонів УЗ – нові", -  зазначив Лященко.  

«Тому потрібні радикальні проєкти, які допоможуть нам суттєво збільшити пропозицію перевезень», – пояснив СЕО «Укрзалізниці». 

За його словами, компанія проводила перемовини з багатьма виробниками – не лише корейськими. Частину потягів в українського виробника – Крюківського вагонобудівного заводу – УЗ закупила в 2022 році. 

«Але нам потрібна велика програма з великими обсягами. І не всі її потягнуть. Друге – нам потрібне фінансування», – пояснив Лященко. 

За його словами, угода, яку наприкінці серпня Україна ратифікувала з Південною Кореєю, передбачає довгострокове кредитування під дуже низький відсоток з боку корейського уряду. І ці кошти УЗ зможе повернути за п’ять років.

«У цьому проєкті є зрозуміла та прогнозована програма на п’ять років щодо закупівлі необхідних для нас 20 потягів, щоб покрити попит», – додав він. 

На етапі закупівель рівень локалізації потягів може бути незначним, визнав Лященко. «Але варто розуміти, що кожен такий потяг експлуатується близько 40 років. І найбільше грошей піде не на закупівлю, а на експлуатацію та ремонт», – повідомив голова УЗ.  

За його словами, співвідношення може бути 1:3 – тобто, вкладене 1 євро в закупівлю здатне приносити 3 євро у ВВП України, якщо український бізнес зможе налагодити процес обслуговування потягів. 

Статті

Донецьк
18.09.2024
13:18

У лікарнях грубіянять, а в аптеках продають крейду замість ліків. Донецький щоденник

На цій біді швидко навчилися заробляти місцеві ділки. Вони привозять невеликими партіями медикаменти з України та перепродають їх із потрійною накруткою. Але люди купують. Тому що змушені.
Світ
17.09.2024
18:00

«Росія зобов'язана вибрати другий варіант дій». Російські ЗМІ про Україну

У Росії для чинної влади небезпечно програвати війни, особливо коли тривалий час ця влада проводила паради і переконувала народ у непереможності рідної армії. Поразка викличе розчарування і втрату віри, але не в армію, а в політичне керівництво.
Луганськ
17.09.2024
10:40

Хліб, евакуація, 20 мешканців і зникла безвісти 82-річна Надія Омелянівна: будні вільної Луганщини 

Надія Омелянівна, швидше за все, пішла шукати місце, де можна спіймати мобільний зв’язок, щоб поговорити з сином (телефона у хаті не було, отже, ймовірно, вона взяла його з собою). І підірвалась на вибухівці. А тіло розтягали дикі звірі.
Всі статті