Українські фільми отримали нагороди на Варшавському кінофестивалі

Художній фільм «Буча» та документальна стрічка «Сентиментальна подорож до планети Параджанова» здобули призи глядацьких симпатій на міжнародному кінофестивалі у Варшаві. Про це повідомляє Державне агентство з питань кіно.

У Польщі з 11 по 20 жовтня проходив ювілейний, 40-й Варшавський міжнародний кінофестиваль (WFF). На заході представили 139 фільмів з різних країн – 84 повнометражні та 55 короткометражні стрічки. Цьогоріч на WFF показали і шість стрічок українських режисерів. 

Фільм «Буча» режисера Станіслава Тіунова посів друге місце в глядацькому голосуванні серед 57 художніх повнометражних фільмів.

Сюжет драми заснований на реальних подіях, що відбулися в містах Буча, Ворзель та Гостомель на Київщині під час російської окупації на початку 2022 року. Фільм розповідає історію громадянина Казахстану, який отримав притулок в Україні та проживав в Бучі. З початком російського вторгнення, завдяки своєму казахстанському паспорту, він мав можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів.

В український прокат «Буча» виходить 7 листопада.

Третє місце на WFF отримала документальна стрічка «Сентиментальна подорож до планети Параджанова» режисера Тараса Томенка.

Це документальний омаж Сергію Параджанову, міфологізованому кінорежисеру й митцю, з нагоди його 100-річчя. Фільм поєднує унікальні архівні матеріали із сюрреалістичними ляльковими сценами, що стирають межі між уявою та реальністю. Творці фільму зробили дослідження постаті кінорежисера та історії родини Параджанова на тлі його ексцентричності та непокори радянській цензурі.

Перше місце за глядацькими симпатіями дісталося польському фільму «Where do we Begin» Моніки Майорек.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті