Українська компанія заарештувала частку "Газпрому" в нідерландській компанії через втрачені 8 ділянок у Мелітополі

Українська компанія заарештувала частку російського «Газпрому» в нідерландській компанії Wintershall Noordzee через втрачені 8 ділянок у Мелітополі. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

Зазначається, що частка російського «Газпрому», яку він намагається продати, у нідерландській Wintershall Noordzee заарештована судом Гааги 15 серпня.

«Арешт накладено на забезпечення позову української УК «Славутич-інвест» (пов'язана з українською HD-group Сергія Чекальського і Бориса Шестопалова), яка намагається стягнути з держкомпанії збитки за втрачені 8 ділянок у Мелітополі. На думку позивача, компанії групи «Газпром», як alter ego РФ, несуть солідарну відповідальність за боргами РФ, включно з виплатою компенсації 15 млн доларів», - ідеться в повідомленні.

У березні цього року «Газпром» виставив на аукціон свої активи в Північному морі, плануючи продати 50-відсоткову частку в спільному підприємстві з європейською Wintershall Dea Nederland AssetHolding в компанії Wintershall Noordzee (WINZ) і 100-відсоткову частку в дочірньому підприємстві Gazprom International UK, яке володіє часткою в консорціумі з розроблення родовища Сілліманіт. 

Початкова ціна угоди була визначена в 344 млн євро. У периметр угоди також входив продаж 100% акцій компанії Gazprom UK, що володіє Gazprom UK Resources. 

Остання є власником частки в консорціумі з розробки родовища Вінгейт. Компанія WINZ володіє частками в консорціумах з розроблення родовищ Сілліманіт і Вінгейт. Завершення аукціону було заплановано на початок червня.

Як повідомлялося, з'явилися супутникові знімки руйнувань на газовимірювальній станції «Суджа». «Газпром» заявив про “звичайний режим прокачування”.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті