Українська компанія заарештувала частку "Газпрому" в нідерландській компанії через втрачені 8 ділянок у Мелітополі

Українська компанія заарештувала частку російського «Газпрому» в нідерландській компанії Wintershall Noordzee через втрачені 8 ділянок у Мелітополі. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

Зазначається, що частка російського «Газпрому», яку він намагається продати, у нідерландській Wintershall Noordzee заарештована судом Гааги 15 серпня.

«Арешт накладено на забезпечення позову української УК «Славутич-інвест» (пов'язана з українською HD-group Сергія Чекальського і Бориса Шестопалова), яка намагається стягнути з держкомпанії збитки за втрачені 8 ділянок у Мелітополі. На думку позивача, компанії групи «Газпром», як alter ego РФ, несуть солідарну відповідальність за боргами РФ, включно з виплатою компенсації 15 млн доларів», - ідеться в повідомленні.

У березні цього року «Газпром» виставив на аукціон свої активи в Північному морі, плануючи продати 50-відсоткову частку в спільному підприємстві з європейською Wintershall Dea Nederland AssetHolding в компанії Wintershall Noordzee (WINZ) і 100-відсоткову частку в дочірньому підприємстві Gazprom International UK, яке володіє часткою в консорціумі з розроблення родовища Сілліманіт. 

Початкова ціна угоди була визначена в 344 млн євро. У периметр угоди також входив продаж 100% акцій компанії Gazprom UK, що володіє Gazprom UK Resources. 

Остання є власником частки в консорціумі з розробки родовища Вінгейт. Компанія WINZ володіє частками в консорціумах з розроблення родовищ Сілліманіт і Вінгейт. Завершення аукціону було заплановано на початок червня.

Як повідомлялося, з'явилися супутникові знімки руйнувань на газовимірювальній станції «Суджа». «Газпром» заявив про “звичайний режим прокачування”.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті