Україні не потрібно намагатися захистити Бахмут за будь-яку ціну - американський чиновник

Україні не потрібно зациклюватися на захисті Бахмута за будь-яку ціну; натомість вона має використовувати вікно можливостей для підготовки великого контрнаступу. Про це заявив у п'ятницю високопоставлений американський чиновник, - повідомляє Бі-бі-сі.

Бахмут став епіцентром запеклих боїв на сході України, які супроводжуються масованими артилерійськими обстрілами та величезними втратами без помітних результатів для обох сторін.

Бахмут також перетворився на символ національної боротьби для українців. Президент України Володимир Зеленський побував там у грудні, перед тим, як вперше з початку війни залишив країну і вирушив до США для виступу в Конгресі.

Однак високопосадовець в адміністрації президента Джо Байдена у розмові з журналістами зазначив, що концентрація уваги на Бахмуті заважає Україні у важливішому завданні - підготовці масштабного весняного наступу на південь.

За словами чиновника, який говорив із журналістами на умовах анонімності, у Бахмуті час грає на користь росії, враховуючи ресурси її артилерії та велику кількість військових. При цьому перемога росії в Бахмуті не призведе до якихось суттєвих зрушень у війні, бо українські сили відступлять на добре захищені позиції.

Представник Ради національної безпеки Джон Кірбі також говорив про це на щоденному брифінгу у Білому домі у п'ятницю. За його словами, група "Вагнер" "фактично закидає тілами" позиції України. "Навіть якщо вони [російські військові] досягнуть успіху в Бахмуті та Соледарі, стратегічно це не змінить динаміку на полі бою", - заявив він.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті