Україна збиває менше російських ракет, ніж на початку війни – WSJ

На тлі того, що росія збільшує кількість безпілотних та ракетних атак, а також запускає більше балістичних ракет, ефективність української протиповітряної оборони знижується. Про це повідомляє "Слово і діло" з посиланням на  Wall Street Journal.

Аналіз щоденних даних Повітряних сил ЗСУ, проведений виданням, показав, що протягом останніх шести місяців Україна перехопила близько 46% російських ракет порівняно з 73% за попередній шестимісячний період. У квітні рівень перехоплення ракет упав до 30%.

При цьому рівень перехоплення «шахедів» за останні півроку впав лише на 1 процентний пункт - до 82%.

За останні півроку росія випустила по Україні приблизно на 45% більше дронів і ракет, ніж за попередній шестимісячний період. За словами представника ЗСУ, відбиття більшої кількості атак призводить до виснаження запасів боєприпасів для систем ППО.

За даними ЗСУ, за шість місяців росія випустила майже вдвічі більше «шахедів» – 2 628 – порівняно з попереднім періодом: аналітики зазначають, що дрони частково використовуються для перевірки засобів протиповітряної оборони перед запуском ракет.

У середньому за останні півроку росія щомісячно випускала по Україні 608,5 боєприпасів різних видів, порівняно з 423,8 за попередні півроку.

Також було випущено 114 балістичних та 46 гіперзвукових ракет «Кинджал» та «Циркон» порівняно з 33 та 27 відповідно за попередні шість місяців.

Україна змогла збити лише 10% балістичних ракет, випущених росією.

У березні росія  застосувала проти України понад 400 ракет різних типів, понад 600 «шахедів» та понад 3 тисячі керованих авіабомб. У квітні було запущено 300 ракет, майже 300 «шахедів» та більше 3,2 тисяч КАБів.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті