Україна збиває менше російських ракет, ніж на початку війни – WSJ

На тлі того, що росія збільшує кількість безпілотних та ракетних атак, а також запускає більше балістичних ракет, ефективність української протиповітряної оборони знижується. Про це повідомляє "Слово і діло" з посиланням на  Wall Street Journal.

Аналіз щоденних даних Повітряних сил ЗСУ, проведений виданням, показав, що протягом останніх шести місяців Україна перехопила близько 46% російських ракет порівняно з 73% за попередній шестимісячний період. У квітні рівень перехоплення ракет упав до 30%.

При цьому рівень перехоплення «шахедів» за останні півроку впав лише на 1 процентний пункт - до 82%.

За останні півроку росія випустила по Україні приблизно на 45% більше дронів і ракет, ніж за попередній шестимісячний період. За словами представника ЗСУ, відбиття більшої кількості атак призводить до виснаження запасів боєприпасів для систем ППО.

За даними ЗСУ, за шість місяців росія випустила майже вдвічі більше «шахедів» – 2 628 – порівняно з попереднім періодом: аналітики зазначають, що дрони частково використовуються для перевірки засобів протиповітряної оборони перед запуском ракет.

У середньому за останні півроку росія щомісячно випускала по Україні 608,5 боєприпасів різних видів, порівняно з 423,8 за попередні півроку.

Також було випущено 114 балістичних та 46 гіперзвукових ракет «Кинджал» та «Циркон» порівняно з 33 та 27 відповідно за попередні шість місяців.

Україна змогла збити лише 10% балістичних ракет, випущених росією.

У березні росія  застосувала проти України понад 400 ракет різних типів, понад 600 «шахедів» та понад 3 тисячі керованих авіабомб. У квітні було запущено 300 ракет, майже 300 «шахедів» та більше 3,2 тисяч КАБів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті