Україна збиває менше російських ракет, ніж на початку війни – WSJ

На тлі того, що росія збільшує кількість безпілотних та ракетних атак, а також запускає більше балістичних ракет, ефективність української протиповітряної оборони знижується. Про це повідомляє "Слово і діло" з посиланням на  Wall Street Journal.

Аналіз щоденних даних Повітряних сил ЗСУ, проведений виданням, показав, що протягом останніх шести місяців Україна перехопила близько 46% російських ракет порівняно з 73% за попередній шестимісячний період. У квітні рівень перехоплення ракет упав до 30%.

При цьому рівень перехоплення «шахедів» за останні півроку впав лише на 1 процентний пункт - до 82%.

За останні півроку росія випустила по Україні приблизно на 45% більше дронів і ракет, ніж за попередній шестимісячний період. За словами представника ЗСУ, відбиття більшої кількості атак призводить до виснаження запасів боєприпасів для систем ППО.

За даними ЗСУ, за шість місяців росія випустила майже вдвічі більше «шахедів» – 2 628 – порівняно з попереднім періодом: аналітики зазначають, що дрони частково використовуються для перевірки засобів протиповітряної оборони перед запуском ракет.

У середньому за останні півроку росія щомісячно випускала по Україні 608,5 боєприпасів різних видів, порівняно з 423,8 за попередні півроку.

Також було випущено 114 балістичних та 46 гіперзвукових ракет «Кинджал» та «Циркон» порівняно з 33 та 27 відповідно за попередні шість місяців.

Україна змогла збити лише 10% балістичних ракет, випущених росією.

У березні росія  застосувала проти України понад 400 ракет різних типів, понад 600 «шахедів» та понад 3 тисячі керованих авіабомб. У квітні було запущено 300 ракет, майже 300 «шахедів» та більше 3,2 тисяч КАБів.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті