Україна збирається відкрити посольство у Мозамбіку

Україна має намір відкрити посольство в столиці Мозамбіку Мапуту. Про це 26 травня повідомила пресслужба МЗС.

Зазначається, що в рамках візиту міністра Дмитра Кулеби отримано офіційну згоду від влади Мозамбіку на відкриття консульства. У Мапуту Кулебу прийняв президент Мозамбіку Філіп Ньюзі.

Кулеба також провів переговори з міністром закордонних справ і співробітництва країни Веронікою Макамо.

"У мого візиту до Мозамбіку є три основні завдання. Перше: закласти політичний фундамент для розвитку взаємовигідних відносин наших країн. Друге: обговорити втілення формули миру президента Володимира Зеленського. Третє: напрацювати перспективні напрямки економічного співробітництва", - зазначив він.

Глава МЗС подякував мозамбіцькій стороні за надання офіційної згоди на відкриття українського посольства в Мапуту. Він підкреслив, що відкриття посольства відбувається в ширшому контексті ренесансу українсько-африканських відносин.

Кулеба згадав і про "зернову ініціативу", завдяки якій українське продовольство постачають і на Африканський континент. Він зазначив, що Україна готова включити Мозамбік до списку країн, які отримують наше зерно в рамках гуманітарної ініціативи Grain From Ukraine.

Нагадаємо, раніше Кулеба заявив, що Україна починає системну співпрацю з Африканським Союзом.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті